LG’nin bir süredir hakkında gelen sızıntılarla birlikte birçok özelliğini öğrendiğimiz yeni akıllı telefonu LG V30’un Berlin’de düzenlenecek IFA 2017 etkniliğinde tanıtılacağı tahmin ediliyordu ancak LG konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmamıştı. Şimdi ise LG, LG V30’un tanıtım tarihini basın mensuplarına yolladığı bir iletisiyle birlikte duyurdu.

LG tarafından basın mensuplarına gönderilen görüntüde “Tarihi kaydedin” ifadesine yer verilirken ekranda LG’nin V serisini simgeleyen bir V sembolü yer alıyor ve telefonun tanıtım tarihi olarak da 31 Ağustos 2017 işaret ediliyor. İletinin alt kısmında ise “Berlin, Almanya” ifadesiyle birlikte LG V30’un tanıtılacağı yer olarak Berlin IFA fuarı belirtiliyor.

LG V30’dan neler bekliyoruz?

LG’nin yeni üst seviye telefonu LG V30 ile ilgili ilk beklenti yeni nesil bir platformla gelmesi. Bildiğiniz üzere bu yılın amiral gemisi LG G6, geçtiğimiz yılın işlemcisi Snapdragon 821 ile pazara sunulmuştu. LG V30 modelininse 10nm teknolojisiyle üretilen Qualcomm’un en güçlü platformu Snapdragon 835 ile gelmesi bekleniyor.

Bunun dışında telefonun minimum 4GB RAM ve 64GB dahili hafızayla geleceği de tahmin edilirken yine ince ekran çerçevelerine sahip olacağı beklentiler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here