Son yıllarda gerçekleştirdiği önemli çıkışla birlikte dünyanın en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren üçüncü üreticisi olmayı başaran Huawei, IFA 2017’de düzenlediği etkinliğinde yeni üst seviye telefonu Huawei Mate 10’u duyuracağı tarihi açıkladı.

Her ne kadar Huawei’nin yeni Mate serisi modelini IFA 2017’de tanıtması beklense de aslında şirket yeni Mate 10’u 16 Eylül 2017’de tanıtacağının sinyallerini vermiş ancak telefonun adını resmi olarak açıklamamıştı. Şimdi ise konuyla ilgili bilgileri detaylandıran Huawei, Android Authority’nin haberine göre Huawei Mate 10’un 16 Eylül 2017 tarihinde Münih’te düzenlenecek basın etkinliğiyle tanıtılacağını resmi olarak duyurdu.

Ayrıca Huawei, telefonun yeni Kirin 970 işlemcisiyle geleceğini de yaptığı açıklamada belirtirken telefona dair ilk ipucunu paylaştı. Paylaşılan ipucunda yeni Huawei Mate 10’un çerçevesiz bir yapıya sahip olacağı da net bir şekilde görülüyor.

Bakalım yeni Huawei Mate 10, Huawei’nin üst seviyedekini rakiplerini alt etmesini sağlayarak üst seviyede de en çok satış yapan markalardan biri olmasını sağlayacak mı?