https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Hyundai, uçan araba bölümünü yönetmesi için NASA mühendisini işe aldı

Hyundai, Urban Air Mobility (UAM) adında yeni bir bölüm kurdu.  Şirket aynı zamanda NASA’nın Havacılık Araştırma Misyonu bölümünün başındaki Dr. Jaiwon Shin’i de işe aldı.

Hyundai’ye göre, önümüzdeki 20 yıl içinde UAM sektörünün 1,5 trilyon dolara yükselmesi bekleniyor. Ancak Hyundai, UAM planlarını açıklayan ilk şirket olmaktan uzak. Uber, Bell ile uçan bir taksi üzerinde çalışıyor. Volocopter, 18 motorlu bir otonom hava taksisine sahip. Lilium’un uçan taksisi beş kişiye kadar yolcu taşıyabiliyor. Boeing ve Kitty Hawk da kendi girişimleriyle bir araya geldi.

Yine de, Shin’in süpersonik X uçağı, elektrikli uçak, insansız uçak sistemi (UAS), trafik yönetimi ve UAM üzerinde çalışma deneyimi, Hyundai’ye rekabette üstünlük sağlayabilir.

Paylaş