HyperX oyuncular için çok sayıda klavye, fare ve kulaklık bir şirket. Quadcast de firmanın oyuncu ve yayıncılara sunduğu ekipmanlardan biri.

Peki, bir sonraki DanTDM veya ProSyndicate olmayı hedefliyorsanız, sahip olmanız gereken mikrofon bu mu? Öğrenmek için detaylı incelememize devam edelim.
Quadcast ile ilgili olarak dikkatinizi çekecek ilk şey, kırmızı LED aydınlatmasıyla diğer yayın mikrofonlarına benzemediği. Kalkan aslında mikrofonun içine yerleştirildiğinden, pop kalkanı yok. “P” harfi gibi sert sesleri kesen aparttan bahsediyorum.

Bununla birlikte, yerleşik şok montaj aparatı içeren bir stantla geliyor. Yani kayıt sırasında yanlışlıkla ona vurursanız, çıkan ses dinleyicilerin kulaklıklarını rahatsız etmeyecek.

Quadcast hem USB girişine hem de 3,5 mm kablolu kulaklık konektöre sahip. USB bağlantı noktası bilgisayarınıza bağlanmanız için. Mikrofon ne yazık ki profesyonel podcast’lar için XLR girişine sahip deği. Ancak Windows ve OSX’in bir parçası olarak sunulan ücretsiz yazılımlara ve aynı zamanda akış yazılımına kaydedebilirsiniz. Örneğin OBS olarak. Kablolu kulaklık bağlantısı daha sonra kaydedilenleri izlemenize izin veriyor, böylece dinleyicileriniz için kaliteli içerik sağlayabilirsiniz.

HyperX Quadcast, farklı durumlar için kayıt modlarını değiştirmenize izin verdiği için yayıncıların favorisi olabilir. Mesela vokal, yorum veya podcast’leri kaydetmek için stereo ve kardiyoid modlarını; röportaj yapmak istediğinizde mikrofonun iki yönlü modunu kullanabilirsiniz.

Bu bir oyun çevre birimi olduğundan, aydınlatma özelliğine sahip olması zorunlu. HyperX, mikrofonun gövdesini kırmızı LED’lerle süslemiş. Mikrofonun üst kısmına dokunarak, yayın esnasında Quadcast’i susturabilirsiniz. LED’ler mikrofonun büyük bir bölümünü oluşturduğundan, “açık” ve “kapalı” olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

HyperX’in diğer çevre birimleri gibi, Quadcast’in yurt dışı satış fiyatı 139 dolar. Mikrofon, bu ay içinde Türkiye’de de satışa çıkacak. Ülkemizdeki satış fiyatı ise henüz belli değil.

Paylaş