Guiyang’da düzenlenen Uluslararası Çin Veri Fuarı’nda Huawei’nin başkan yardımcısı Lu Yong, Huawei’nin 2018’deki gelirinin 720 milyar yuan’ı aştığını ve Ar-Ge yatırımının 100 milyar yuan’ın üzerinde olduğunu söyledi. Geçen yıl, Huawei’nin Ar-Ge yatırımı, Intel ve Apple’ın Ar-Ge yatırımı gibi Amerikalı şirketleri geride bıraktı.

Lu Yong, “Sadece bu uzun vadeli, yüksek yoğunluklu odaklı Ar-Ge yatırımı böyle bir yüksek teknoloji endüstrisinde öncülüğümüzü sürdürmemizi sağlayacak” dedi. Ayrıca, Huawei’nin 5G patentlerinin bir araya getirildiğinde Amerika’daki şirketlerin birleşiminden daha fazla olduğunu söyledi.

Lu, Huawei’nin dünyada ilk sırada yer alan ve % 20’yi oluşturan 16 binden fazla 5G standart patenti olduğunu söyledi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm şirketler 5G çekirdek patentlerinin % 15’inden azını oluşturuyor.

Lu sözlerine şöyle devam etti: “Çin, dünyanın en büyük 4G ağına sahip olduğumuza inanıyor ve Çin’in aynı zamanda dünyanın en büyük 5G ağına sahip olacağına inanmak için her türlü nedenimiz var.”

Paylaş