Huawei Tüketici İş Grubu 2017 yılının ilk altı yılına ait sonuçları açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre Huawei’nin global cirosu, bir önceki seneye göre yıllık yüzde 36.2 oranında artış; akıllı telefon satışları ise önceki yıla göre yüzde 20.6 oranında artış gösterdi.

IDC tarafından hazırlanan bir diğer rapora göre ise 2017 yılının ilk çeyreğinde global akıllı telefon pazarının yüzde 9.8’ine sahip Huawei, Avrupa’nın yanı sıra Doğu ve Kuzey Avrupa bölgelerinde yüzde 18’e yakın büyüme kaydetti.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, Pekin’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tüketici İş Grubumuz dünya genelinde olağanüstü bir büyüme sağlamaya bu yıl da devam ederek, endüstri ortalamasının üstüne çıktı. Bu başarı, kullanıcılarımızın tüm taleplerini karşılayan ve pazarki dengeleri değiştiren cihazlar sunarak inşa ettiğimiz ivmenin bir sonucudur. Kalite, deneyim ve yenilikçilik konusundaki kesin kararlılığımız ile Huawei ürünleri global anlamda yankı buldu. Kullanıcılar; akıllı telefonlar, tabletler, giyilebilir cihazlar ve bilgisayarı da içeren güvenilir bir tüketici ürünleri ekosistemi içinde oldukları konusunda Huawei’ye güvenebileceklerini biliyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here