Huawei’den Yeni İki Akıllı Telefon: Huawei Nova ve Nova Plus


Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Berlin IFA 2016 fuarı kapsamında yeni iki telefonu Huawei Nova ve Nova Plus’ı tanıttı.

Herkes Huawei’nin Berlin’de düzenlenen IFA 2016‘da yeni Mate serisi telefonunu tanıtmasını beklerken, Çinli üretici Huawei bir sürpriz yaparak iki farklı yeni akıllı telefonunu bugün düzenlediği basın toplantısında duyurdu.

Huawei Nova ve Nova Plus adına sahip iki model, şirketin basın toplantısında belirttiğine göre ismini inovasyon kelimesinden alıyor. İki cihaz da özelliklerinden ziyade şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

huawei nova plus
Huawei Nova Plus

Huawei Nova ve Nova Plus modellerinde 360 derece elmas kesim kenarlara ve tamamen metal gövdeye yer verilirken, cihazlar Huawei’nin klasik tasarım anlayışından biraz farklılaşıyor. Her iki cihazda da parmak izi okuyucu, Huawei’den alışık olduğumuz şekilde cihazların arka kısmında konumlandırılıyor.

huawei nova and nova plus
Huawei Nova ve Nova Plus (Android Authority)

Huawei Nova 5 inçlik ekrana sahipken Huawei Nova Plus’ta 5.5 inçlik ekran bulunuyor. Huawei’nin basın toplantısında söylediğine göre Huawei Nova’nın 3020mAh‘lik bataryası aralıksız 5 saat Pokemon Go oynatabiliyor.

Huawei’nin her iki modelinin de orta-üst seviyede tüketicilerin karşısına çıkacağı söyleniyor. Muhtmelen Huawei Nova ailesini Türkiye pazarında da göreceğiz.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim

Huawei’den Yeni İki Akıllı Telefon: Huawei Nova ve Nova Plus

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image