Huawei Technologies’in halkla ilişkiler ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Andrew Williamson, Çin’de milyonlarca cihaza sunulduğunu söylediği Hongmeng’in muhtemelen markalaştırılacağını söylemişti.

Başkan Donald Trump’ın yönetimi geçen ay Huawei’yi , Android işletim sisteminin Huawei telefonlarında kullanılmasını yasaklamış ve şirketi kara listeye almıştı.

Williamson’in Meksika’da yaptığı konuşmada, “Huawei, potansiyel olarak yeni bir değiştirme süreci başlatıyor. Bu, Huawei’nin istediği bir şey değil. Android ailesinin bir parçası olmaktan çok memnunuz, ancak Hongmeng çoğunlukla Çin’de test ediliyor. Sanırım bir milyondan fazla cihazda kullanıma sunulduğunu düşünüyorum.” dedi.

Williamson, 2019 gelir artışının geçen yılın % 19,5 artışına kıyasla % 20 civarında olacağını belirtti. Huawei, Mart ayında üç ana iş grubunun bu yıl çift haneli büyüme kaydetme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Williamson, ticaret gerginliklerinin tam bir ticaret savaşına girmesi halinde, Hongmeng’in “aylar içinde” yayına hazır olacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’ndan gelen veriler, dünyanın en büyük telekomünikasyon ağı üreticisi Huawei’nin, birçok ülkede Hongmeng’i ticarileştirmek için marka başvurusunda bulunduğunu belirtti.

Paylaş