Huawei, Watch GT’nin geçen yılın Ekim ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya çapında 2 milyondan fazla sattığını duyurdu.

IDC’nin 2019 yılının ilk çeyreğinde küresel giyilebilir cihaz satıcılarına ilişkin veri raporuna göre Huawei, geçen yılın aynı çeyreğine göre yıllık bazda yüzde 282,2 artış göstererek toplamda 5 milyon birim satışa ulaştı. Huawei böylece dünyanın en büyük üç giyilebilir cihaz satıcısından biri oldu.

Kullanıcılar Huawei, Watch GT ile kalp atış hızı işlevi etkinleştirilmiş, gece uykuda bilimsel uyku işlevi, haftada 90 dakikalık egzersiz ve mesaj bildirimi dahil olmak üzere tipik kullanım koşulları altında, tek şarjla iki haftaya kadar tam işlevsellik elde edebilirler.

Huawei Watch GT modelinde  Truseen 3.0 teknolojisi de kullanıldı. Bu teknoloji sayesinde uykunuzu takip edebilir ve daha iyi uyku için size önerilerde bulunmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca kalp atışlarınızı görüntülemek de şirketin size ek olarak sunacağı imkanlar içerisinde yer alıyor. Saatte daha iyi uyku için size önerilerde bulunan Trusleep 2.0 özelliği de mevcut.

Huawei, firmanın araştırma ve geliştirme alanında küresel yatırımcılarda 5. olduğunu ve ilk 10 içeresinde olan tek Çinli firmanın kendileri olduğunu söylüyor.

Paylaş