Huawei, Türkiye pazarına sunduğu ürünlerle ilgili ne düşünüyor?

14 Ağustos 2018
766 Görüntülenme

Yapay zeka teknolojisini akıllı telefon pazarı ile buluşturan HUAWEI’nin Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang ile büyük başarı yakalayan P20 Pro ve Türkiye pazarına yeni sundukları tabletler üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

HUAWEI, P20 Pro modeli ile ileri düzey yapay zeka teknolojisini kullanıcılarının karşısına çıkarıyor. Rakiplerinin önüne geçmesini sağlayan bu yapay zeka teknolojisi ile HUAWEI, kullanıcısına ne gibi üstünlükler sunuyor?

HUAWEI P20 Pro, doğru kamera ayarları ile kullanıcılarının en iyi fotoğraflara sahip olmasını sağlıyor. Yapay zeka ile 500’den fazla ortamı tanımlayabiliyor ve 19 farklı objeyi belirleyebiliyor. Bunlar hayvanlar (köpekler, kediler), gün batımı, havai fişekler, yiyecekler, aynı zamanda akıllı telefon ile taranan metin ve belgeler gibi öğelerden oluşuyor. Yapay zeka ile herkes cihazlarında deneyimli bir asistana sahip olabiliyor. HUAWEI P20 Pro’da bulunan 24MP’lik ön kamera ve yapay zeka ile güzel portreler, sağlıklı cilt tonu ayarlaması, ortaya hassasça çıkarılan yüz detayları ve gerçekçi 3D eklentileriyle kullanıcılara çok farklı bir selfie deneyimi sunuyoruz.

HUAWEI, Leica ile işbirliği yaparak akıllı telefon pazarında ön plana çıktı. Üçlü Leica kameraya sahip P20 Pro ile fotoğraf çekmek nasıl bu kadar profesyonel olabiliyor?

HUAWEI P20 Pro, profesyonel fotoğraf deneyimi sunmak için dünyanın ilk üç lensli Leica kamera donanımına ve AI (Yapay Zeka) işlemcisine sahip. Akıllı kamera sistemi, olağanüstü gece çekimleri, 5x Hibrid Zoom ve 10x Dijital Zoom özellikleri de ön plana çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca, dünyanın ilk üçlü Leica kamerasını kullanıcılarına sunan Huawei P20 Pro, DxOMark tarafından yapılan testlerde de kamera performansı ile rakiplerini geride bıraktı; Avrupa Donanım Derneği (EHA) tarafından düzenlenen Avrupa Donanım Ödülleri 2018’de 2018’in En İyi Akıllı Telefonu seçildi. 

Türk tüketicilerinin bir akıllı telefondan beklentilerinin neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Bence Türk tüketicileri duygusal, dinamik, özverili, çalışkan ve tutkulu. Önünde duygusal bir an gördüklerinde bunu mutlaka ölümsüzleştirmek istiyorlar. Ülke güzel ve insanlar tutkulu. Bu yüzden de en önem verilen özellik haliyle kamera. 

Akıllı telefonlarınızın yanı sıra tabletlerinizi de yakın zamanda Türk tüketicileriyle buluşturdunuz. Ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Türkiye, HUAWEI için çok önemli bir pazar olma özelliğini sürdürüyor. HUAWEI olarak, tüm teknoloji tutkunlarının üst düzeyde mobil deneyime ulaşması için her bütçeye uygun farklı ürünler geliştiriyoruz. Bu kapsamda pazara sunduğumuz MediaPad T3 10 ve T3 7 tabletlerimizin de Türkiye’de çıktığımız bu dijital yolculukta kullanıcıların farklı ihtiyaçları özelinde verimli bir yatırım olduğuna inanıyorum. 

Android Nougat 7 işletim sistemine sahip MediaPad T3 10, HUAWEI’nin kendi geliştirdiği arayüzü EMUI 5.1’e entegre biçimde çalışıyor. EMUI arayüzü, kullanıcı davranışlarını ezberleyerek tabletin performansını kullanıcısına göre optimize ediyor. Otomatik öğrenme işlevi kullanıcıya pek çok avantaj sağlarken, ürünün pil ömrünü de uzatıyor. Görsel bir güzellik ve dokunma deneyimi sunan HUAWEI MediaPad T3 7 ise, 6.1 mm’lik inceliğindeki çerçeve tasarımı ve capcanlı 7 inç ekranı sayesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor. 

İlginizi çekebilir

Bilim adamları akıllı telefonlarımızın içinde ne kadar altın olduğunu ortaya çıkardı
23 okunma
23 okunma

Bilim adamları akıllı telefonlarımızın içinde ne kadar altın olduğunu ortaya çıkardı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Her yıl dünya çapında 1.4 milyar cep telefonu üretiliyor. Birçoğumuzda birden fazla var ama nasıl yapıyorlar, bu malzemeler nereden geliyor…

Samsung Space monitörün Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri açıklandı
25 okunma
25 okunma

Samsung Space monitörün Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri açıklandı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Üründe alandan tasarruf sağlayan, tamamen entegre edilmiş kelepçe tipi stant masaya kenetleniyor ve ayarlanabilir yüksekliği ve duvara sıfır tasarımıyla üretkenliği…

Tesla’nın aracını hackleyenler Model 3 kazandı
28 okunma
28 okunma

Tesla’nın aracını hackleyenler Model 3 kazandı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Bir çift güvenlik araştırmacısı, her yıl düzenlenen yüksek profilli hack yarışması Pwn2Own’da, Tesla da dahil olmak üzere 375 bin dolarlık ödül…

%d blogcu bunu beğendi: