Huawei P30 Pro’daki kablosuz ters şarj nasıl kullanılır?

Huawei P30 Pro, 4200 mAh batarya, 40W adaptör ve kablosuz ters şarjla geliyor. Peki Huawei'nin Revers Charge ya da kablosuz ters şarj adını verdiği özellik nasıl çalışıyor?

19 Nisan 2019
593 Görüntülenme

Kablosuz ters şarj sistemi günümüzde telefonlarda sıklıkla tercih edilmeye başlanan bir özellik haline geldi. Bu özellik sayesinde herhangi bir kablo olmadan telefonunuzu şarj cihazı olarak kullanabiliyorsunuz. Kablosuz şarj sistemleri kabloya göre daha yavaş şarj işlemi gerçekleştirse de yüzde 1 şarjınız varken hayat kurtarıcı olabilir.

Huawei, kablosuz ters şarj adını verdiği özelliğini ilk kez Mate 20 Pro modelinde kullanmıştı ki bunu P30 Pro’da da görüyoruz.

Huawei P30 Pro, 15W’a kadar kablosuz şarjı ve tersine kablosuz şarjı destekliyor. Akıllı aksesuarları veya telefonları kablosuz olarak şarj etmek için P30 Pro’nun arkasını kullanabilirsiniz. Kablosuz ters şarjı kullanmak istiyorsanız, önce bunu batarya ayarlarından etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu her zaman açık bir özellik değil.

Bu işlemi Ayarlar/Pil/Kablosuz ters şarj menüsünden yapabilirsiniz. Aktif hale getirdiğinizde telefon size ‘şarj etmek istediğiniz cihazı telefonunuzun arka yüzüne yerleştirin’ ifadesini gösteriyor. Bu işlem için şarj edilecek cihazın da kablosuz şarj özelliğini desteklemesi gerekiyor.

Son olarak P30 Pro ile birlikte verilen kablo ve şarj cihazının yalnızca 30 dakikada % 70, 45 dakikada % 90 ve 60 dakikada % 100’e kadar olan pili doldurabildiğini belirtelim. Bu da pil boyutuna göre epey etkileyici.

İlginizi çekebilir

Wikipedia’ya erişim yasağı AİHM’ye taşındı
9 okunma
9 okunma

Wikipedia’ya erişim yasağı AİHM’ye taşındı

Onur Binay - 24 Mayıs 2019

Wikimedia Yönetim Kurulu Başkanı Katherine Maher, Türkiye'deki yüksek mahkemelere yaptığı başvuruların sonuçsuz kalması üzerine bu kararı verdiklerini söyledi. Maher, sitedeki…

Huawei kendi işletim sistemini ne zaman çıkartacak?
17 okunma
17 okunma

Huawei kendi işletim sistemini ne zaman çıkartacak?

Onur Binay - 24 Mayıs 2019

Huawei CEO'su Huawei’nin kendi işletim sisteminin sonbahara kadar akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazır olacağını belirtti. Huawei Tüketici…

DJI drone’larına uçak ve helikopter dedektörü ekledi
49 okunma
49 okunma

DJI drone’larına uçak ve helikopter dedektörü ekledi

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

250 gramdan daha ağır olan ve 1 Ocak 2020'den sonra piyasaya sürülen tüm yeni DJI drone modelleri, yakındaki uçaklardan ve…

%d blogcu bunu beğendi: