Huawei P30 Pro, üçlü arka kamera ve ToF sensörüyle gelecek

Huawei P30 Pro ile ilgili ortaya çıkan yeni bir render, cihazın kamera özelliklerine göz atmamıza yardımcı oluyor. Huawei P30 Pro, ToF 3D adlı dördüncü bir kamera sensörüne sahip olacak. Peki bu sensör ne işe yarıyor?

4 Şubat 2019
348 Görüntülenme

Huawei P20 Pro üçlü kamera sistemiyle gelmişti. Şirket,  Huawei P30 Pro ile sensör sayısını arttıracak. ToF 3D adlı dördüncü sensör, 3 boyutlu objeleri tarayarak daha iyi bir derinlik efekti sunacak. Ayrıca, fotoğraf çekerken gerçek zamanlı hareket takibi sunacak.

Ana sensörlerin düzeni değişmeyecek. Kameraların ikisi tek bir yuvayı paylaşırken, üçüncüsü ayrılarak bunların altına yerleştiriliyor. Üçüncü sensörün altında LED flaş bulunuyor. Ayrıca, Huawei’nin Alman şirketiyle ortaklığının bu yıl devam edeceğini doğrulayan LEICA markası da var.

ToF 3D kamera, ilk iki kameranın sağına oturtulmuş. Benzer uzunlukta bir yuvaya yerleştirilmiş ama daha az kalın. Sensörün üzerinde siyah bir daire var, altında ise lazer otofokus modülü bulunuyor.

Telefonun kamera yapılandırması hala doğrulanmadı. Ana sensörün yeni 38MP Sony IMX607 olduğuna dair söylentiler var. Ayrıca daha iyi zoom için periskop kamera modülüne sahip olacağı da bildirildi. Diğer söylentiler arasında OLED dewdrop ekran ve Kirin 980 işlemci bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
52 okunma
52 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
62 okunma
62 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz
68 okunma
68 okunma

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Huawei, geçtiğimiz yıl kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nden ahizeyi çerçeveden ayıran bir teknoloji için patent aldı.…

%d blogcu bunu beğendi: