Huawei P20 Pro üçlü kamera sistemiyle gelmişti. Şirket,  Huawei P30 Pro ile sensör sayısını arttıracak. ToF 3D adlı dördüncü sensör, 3 boyutlu objeleri tarayarak daha iyi bir derinlik efekti sunacak. Ayrıca, fotoğraf çekerken gerçek zamanlı hareket takibi sunacak.

Ana sensörlerin düzeni değişmeyecek. Kameraların ikisi tek bir yuvayı paylaşırken, üçüncüsü ayrılarak bunların altına yerleştiriliyor. Üçüncü sensörün altında LED flaş bulunuyor. Ayrıca, Huawei’nin Alman şirketiyle ortaklığının bu yıl devam edeceğini doğrulayan LEICA markası da var.

ToF 3D kamera, ilk iki kameranın sağına oturtulmuş. Benzer uzunlukta bir yuvaya yerleştirilmiş ama daha az kalın. Sensörün üzerinde siyah bir daire var, altında ise lazer otofokus modülü bulunuyor.

Telefonun kamera yapılandırması hala doğrulanmadı. Ana sensörün yeni 38MP Sony IMX607 olduğuna dair söylentiler var. Ayrıca daha iyi zoom için periskop kamera modülüne sahip olacağı da bildirildi. Diğer söylentiler arasında OLED dewdrop ekran ve Kirin 980 işlemci bulunuyor.

Paylaş