Gelecek ay yeni üst seviye telefonları Mate 20 ailesini tanıtmaya hazırlanan Huawei, mevcut amiral gemisi akıllı telefonları P20 ve Mate 10 ailesi için Android 9.0 Pie güncellemesini duyurdu. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre Huawei P20 ve Huawei Mate 10 serisi akıllı telefonlar için Android 9.0 Pie güncellemesi çok yakında yayınlanacak.

Huawei’nin üst seviye akıllı telefonları için yayınlanacak olan Android 9.0 Pie güncellemesi sadece Android sürüm yükseltmesiyle sınırlı kalmayacak. Aynı zamanda kullanıcılar, Huawei’nin kendi geliştirdiği EMUI arayüzünün de EMUI 9.0 sürümüne sahip olacak.

Huawei yeni EMUI ile iddialı geliyor

Huawei tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni Android sürümünü ve EMUI 9.0 arayüzünü içeren yeni güncelleme sayesinde Huawei P20 kullanıcıları uygulamaları %16 daha hızlı açacak. Genel olarak hem Huawei P20 hem de Mate 10 ailesini kullanan kullanıcılar yeni sürümle birlikte daha hızlı bir akıllı telefon deneyimi yaşayacak.

Yeni sürümle birlikte bir hayli iddialı olan Huawei, EMUI 9.0 ve Android 9.0 Pie güncellemesinin ardından telefonlarında performans artışını işaret ederek diğer akıllı telefonları kullanan kullanıcılara “Onları izlemeye devam edin.” diyor.

Tahminlere göre yeni Android 9.0 Pie güncellemesi bu ay sonu itibariyle Huawei telefonlar için yayınlanmaya başlanacak.

Paylaş