Leica ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle birlikte mobil fotoğrafçılık deneyiminde en iyi sonuçları vermeyi hedefleyen Huawei P serisi, yapay zekanın yazılımsal desteğiyle standart bir telefonla elde edebileceğinizden daha iyi fotoğraflar çekeceğinizi öne sürüyor. Özellikle ilk kez Huawei P20 Pro modelinde karşımıza çıkan üç Leica arka kamera mobil fotoğrafçılığı çok daha farklı bir boyuta ulaştırıyor.

Peki nasıl oluyor da Huawei P20 Pro, üç Leica arka kamerası ve yapay zeka ile birlikte standart bir akıllı telefon kullanıcısının bile daha güzel fotoğraflar çekmesine olanak tanıyor?

Huawei P20 Pro, ışık sanatını vurgulayarak gelişmiş kamera sistemi ile kullanıcılara fotoğrafçılığın her alanında yardımcı olacak ve daha etkili sonuçlar verecek yenilikler sunuyor. Huawei P20 Pro dünyanın ilk Leica üçlü kamerasıyla yaratıcı mobil fotoğrafçılığın sınırlarını zorluyor. Huawei P20 Pro, çektiğiniz her çekim için benzersiz keskinlik, renk doğruluğu, odak ve kontrast sağlayan 40 MP RGB kameraya sahip.

Günün veya gecenin herhangi bir saatinde detaylı, zengin, atmosferik görüntüleri yakalamak için ışığın kinetiklerinden ve hassas mühendisliğinden esinlenilen HUAWEI P20 Pro ile çektiğiniz her fotoğraf benzersiz keskinlik, renk doğruluğu, odak ve kontrast oranına sahip oluyor. 

Yapay zeka fotoğrafa nasıl etki ediyor?

Yapay zeka ile 500’den fazla ortam ve obje tanımlama ile 19 tane farklı senaryo ve obje belirlenebiliyor ve doğru kamera ayarları ile fotoğraf ayarları doğru zamanda kullanıma geçebiliyor. Bu sayede en amatör fotoğrafçı bile profesyonel kareler yakalayabiliyor.

5X Hybrid Zoom özelliğiyle uzaktaki nesneleri kaliteyi bozmadan yaklaştırın

Leica zoom objektif sistemi ile Huawei P20 Pro, 5X Hibrit Zoom elde edebilir. Bu, uzaktaki inanılmaz ayrıntıları yakalamak istediğinizde nesneyi yakınlaştırmanıza ve olağanüstü sonuçlar üretmenize olanak tanır. Birçok akıllı telefonda fotoğraf çekerken yaptığımız zoom, çektiğimiz fotoğrafın kalitesini önemli ölçüde düşürüyor. Huawei P20 Pro’nun zoom modu, diğer telefonların ötesine geçerek kalite kaybı olmaksızın çektiğiniz detayı 5 kata kadar kusursuzlukla yakınlaştırabiliyor. Bunu, görüntüyü iyileştirmek ve dengelemek için gelişmiş yapay zeka özelliğini kullanarak yapıyor.

P20 Pro ile hareketli anları yakalayın

Huawei P20 Pro’da hem yapay zekanın hem de teknik donanımın sağladığı özelliklerle birlikte telefon, hızlı bir şekilde anlık görüntülerinizi yakalayabiliyor. Böylelikle kafanızda canlandırdığınız anlık önemli görüntüleri P20 Pro ile çekebiliyorsunuz.

Gece çekimlerinde daha başarılı sonuçlar elde edin

Huawei Yapay Zeka Görüntü Sabitleme, Gece Modu’nu kullanarak düşük ışıkta inanılmaz derecede net çekim yapmanıza olanak tanıyor. Tripod kullanmaya gerek kalmadan elinizle çekim yapabilirsiniz. Gece Modu, herhangi bir ortamda basit bir şekilde net, hafif dengeli enstantane için yüksek kontrastlı sahneleri de dengeliyor. Huawei P20 Pro, sahip olduğu yapay zeka ile bulanıklığı ortadan kaldıran mükemmel stabilizasyon tekniklerini kullanıyor. 

Ağır çekim özelliğiyle 960 fps videolar çekilebiliyor

960 fps Super Slow Motion video modu ile saniyede 960 kareye kadar aşağı doğru yavaşlama yaparak gözle görülemeyecek detayları dahi videoda görebilir, böylelikle sizin için önemli anları yakalayabilir ya da sadece eğlenebilirsiniz.

Ön kamerasıyla başarılı portreler çekebiliyor

24 MP’lik ön kamera, çektiğiniz her selfie çarpıcı görünecektir. Gündüz veya gece canlı, keskin görüntüler sunuyor. Huawei P20 Pro, yapay zeka odaklı 3D yüz modelleme teknolojisini kullanarak yüz özelliklerinin kontürlerini takip ediyor ve en güzel selfieler için ayarlıyor. 3D Portrait Lighting ayrıca hızlı selfieleri çarpıcı portrelere dönüştürmek için bir dizi stüdyo kalitesinde aydınlatma efekti sunuyor.

Paylaş