Huawei P20 Pro alacakaranlık renginde nereden ilham aldı?

31 Temmuz 2018
439 Görüntülenme

Huawei’nin geçtiğimiz aylarda tüketicilerle buluşturduğu üst seviye akıllı telefonu Huawei P20 Pro, her ne kadar üç Leica marka arka kamerasıyla elde ettiği etkileyici fotoğraflar sayesinde öne çıksa da farklı dikkat çekici özellikleri de barındırıyor. Telefonun belki de en dikkat çekici özelliklerinden biri ise geçişli renklerden oluşan daha önce benzeri görülmemiş bir renk seçeneğini bizlere sunuyor olması.

Peki Huawei’nin P20 Pro modellerinde yer verdiği, birçok rengin bir araya gelmesinden oluşan “alacakaranlık” renk seçeneği için şirket nereden ilham aldı?

Doğanın etkisi!

Doğanın etkisi Doğa, başyapıtlara imza atan sayısız büyük ressama tarih boyunca ilham kaynağı olmuştur. Çin’de ressamlar, doğal manzara izlenimlerini mürekkep, su ve fırça kullanarak kağıda aktarmıştır. Günümüzde Guohua olarak bilinen bu antik sanat formu, klasik Çin sanatının en saygınlarından biri olarak kabul edilir.

Batıda ise doğanın etkisi Claude Monet ve Vincent van Gogh gibi büyük sanatçılarla kendine kanvasta yer buldu. Monet, zamanının stilistik normlarını reddetti ve doğanın güzelliğini yakalamak için kendi ışıklarını yakaladı. Vincent van Gogh ise kardeşine şu cümleleri yazmıştı: “Doğayı ve işimi sevmiyor olsaydım, işte o zaman mutsuz olurdum.”

Huawei de ilhamını en büyük sanatçılar gibi doğadan aldı ve bunu P20 Pro modelinin tasarımına taşıdı. Huawei Tasarım Şefi Joonsuh Kim ve ekibi ilhamını doğadan aldığı muhteşem degrade rengini tasarımlarına aktardı.

Kuzey Işıkları’nın renk geçişi Huawei P20 Pro’nun “alacakaranlık” rengini oluşturdu

Kuzey Işıkları’nın renk geçişi Huawei P20 Pro’nun en dikkat çeken ve kendine hayran bırakan modeli “Alacakaranlık” oluyor. Degrade renk şeması ile dikkat çeken tasarım, P20 Pro’ya özel olarak sunuluyor. Mordan maviye ışıltılı bir renk geçişine sahip cihazın bu rengine ilham veren ise doğadan başkası değil.

Alacakaranlık renk, ilhamını Kuzey Işıkları’ndan alıyor. Kuzey Işıkları’nın ihtişamını ve gizemini yakalamak için özel olarak geliştirilen Huawei P20 Pro, bu eşsiz etkiyi uygulamak için sayısız deneylerden geçti. Bu çarpıcı renk tonlarını yeniden yaratmak ve yoğun bir şekilde geçiş sağlamak için iletken olmayan özel bir vakumlu metalleştirme (NCVM) optik kaplaması ile deneyler yapıldı. Sonuç olarak Huawei P20 Pro, daha önce benzerini görmediğimiz bir tasarım şıklığını akıllı telefon dünyasına kazandırdı.

İlginizi çekebilir

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu
30 okunma
30 okunma

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu

Uğur Özdağlı - 12 Aralık 2018

İnternet üzerinden canlı yayın ve video platformu olarak faaliyet gösteren DLive, Lino blockchain tabanlı çalışan ve internet üzerinden canlı yayın yapılan…

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak
44 okunma
44 okunma

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak

Haber Merkezi - 12 Aralık 2018

Sosyal medyada her gün on binlerce çocuk yaşıtları tarafından siber zorbalığa maruz kalıyor ve bu zorbalık, sadece kelimelerle yapılıyor. Günlük…

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak
193 okunma
193 okunma

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak

Serhat Ayan - 12 Aralık 2018

Kotasız internet gelecek her şey ne kadar güzel olacak diyenlere hep dikkatli olun demiştik. Kotasız internet çıkınca aynı fiyata sınırsız…

%d blogcu bunu beğendi: