Huawei P20 modeli gelişmiş yapay zeka desteği ve yeni yetenekleriyle öne çıkarken Huawei P20 Pro modeli ise üç arka kamerasıyla akıllı telefon fotoğrafçılığını farklı bir boyuta taşıyor.

Tasarım

2018 yılındaki akıllı telefon tasarım trendleri Huawei’nin yeni amiral gemisi modellerine de yansıyor. Yeni Huawei P20 5.7 inçlik, P20 Pro ise 6.1 inçlik FHD+ çözünürlüklü ekranla karşımıza çıkıyor. P20 ve P20 Pro, Huawei’nin Mate serisindeki ince ekran çerçeveleri anlayışını 2018’de hemen hemen her yeni akıllı telefonda karşımıza çıkan çentikle buluşturuyor. Öte yandan daha önceki ince çerçeveli akıllı telefon modellerinde parmak izi okuyucu sensörü telefonun arka yüzeyinde konumlandıran Huawei, yeni P20 ailesinde bu kararından vazgeçerek parmak izi okuyucu sensörü yeniden telefonun ön yüzüne getiriyor. Huawei, P20 ve P20 Pro modellerinde bu kez kameralarını dikey bir şekilde konumlandırmayı tercih ediyor. Kamera lenslerinin hemen altında “Leica” markasına yer verilirken telefonun Huawei logosu ise alt kısımda oldukça sade bir şekilde yerini alıyor. Huawei P20 ve Huawei P20 Pro modellerinde 3.5 mm’lik kulaklık girişi mevcut değil.

Teknik Özellikler

Huawei P20 ve Huawei P20 Pro modelleri gücünü tıpkı Mate 10 serisinde olduğu gibi Huawei’nin kendi ürettiği Kirin 970 yongasından alıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızadan başlayan seçeneklerle satışa sunulacak Huawei P20 ailesi microSD kart desteğine sahip. Huawei P20 serisi akıllı telefonlar batarya konusunda da rakiplerine karşı iddialı kapasitelerle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Huawei P20 modelinde 3320mAh, Huawei P20 Pro modelinde ise 4000mAh kapasiteli bataryaya yer veriliyor. Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarda Huawei’nin kendi arayüzü olan EMUI’ın en güncel sürümü EMUI 8.1 bulunuyor.

Yapay zeka artık daha güçlü

Son birkaç yıl boyunca yapay zekayı önemseyerek akıllı telefon deneyiminin her noktasına yerleştiren Huawei, Huawei P20 ve P20 Pro modelleriyle yapay zeka teknolojisini de geliştiriyor. Hali hazırda Kirin 970 yongasıyla birlikte gelen gelişmiş yapay zeka teknolojisi, Huawei’nin yeni yazılım geliştirmeleriyle buluşarak daha güçlü bir performans sergileyerek telefon deneyiminizi maksimum seviyeye getiriyor.

Kamera Yetenekleri

Huawei’nin P9 modelinden itibaren Leica markasıyla sürdürdüğü iş birliği Huawei P20 ve Huawei P20 Pro’da da artarak devam ediyor. Yeni Huawei P20 Pro, Leica imzasını taşıyan biri 40 MP çözünürlüklü olmak üzere üç arka kamerasıyla şüphesiz şimdiden yılın en ilgi çekici telefonlarından biri oluyor. Huawei P20 Kamera Özellikleri Leica imzasını taşıyan biri 20 MP diğeri ise 12 MP çözünürlüklü çift ana kamerayla birlikte gelen Huawei P20 modelinin 24 MP ön kamerası bulunuyor. Huawei P20, tıpkı Galaxy S9 ve XZ Premium modelleri gibi HD çözünürlüğünde 960 fps yavaşlatılmış videolar çekebiliyor. Huawei P20 Pro Kamera Özellikleri Huawei P20 Pro’nun arka kamerası ilk izlenimlere göre akıllı telefon fotoğrafçılığında bir devrim niteliği taşıyor. Biri 40 MP çözünürlüklü RGB, biri 20 MP çözünürlüklü Monochrome biri de 8 MP çözünürlüklü Telephoto olmak üzere üç arka kamerayla birlikte gelen Huawei P20 Pro, üç kata kadar optik yakınlaştırma yapabiliyor.  Ön kamera tarafında ise Huawei P20 ve P20 Pro arasında bir fark bulunmuyor. Her iki telefonda 24 MP çözünürlüklü kamera sensörünü kullanıyor.

Huawei Share ile hızlı dosya aktarımı

Huawei’nin Bluetooth ve internet ağını kullanarak kendi cihazları arasında dosya transferi gerçekleştirdiği Huawei Share özelliği Huawei P20 ve Huawei P20 Pro modellerinde de bulunuyor. Bu özellik sayesinde Huawei kullanıcıları, Huawei telefonlar arasında dosyaları güvenli bir ağ oluşturarak aktarabiliyor. Yeni Huawei P20 649 euro, Huawei P20 Pro ise 899 euro fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Telefonların Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor. Haber Güncellenecektir]]>

Paylaş