Huawei’nin 16 Ekim 2018 tarihinde Londra’da düzenleyeceği uluslararası basın toplantısıyla birlikte resmi duyurusunu gerçekleştireceği yeni amiral gemisi telefonları Mate 20 ailesi hakkında haberler gelmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere Huawei, geçtiğimiz haftalarda Mate 20 ailesinin ilk üyesi Mate 20 Lite’ın duyurusunu hem dünyada hem de Türkiye’de gerçekleştirmiş aynı zamanda telefonu satışa sunmuştu. Şimdi ise Mate ailesinin iki tepe modeli Mate 20 ve Mate 20 Pro, Huawei’nin Londra’da düzenleyeceği etkinlikte sahneye çıkacak.

Yeni Huawei Mate 20 kısıtlı sayıda üretilecek

Teknoloji dünyasının tanınan editörlerinden Roland Quandt’ın paylaştığı iddialara göre Huawei, Mate 20 Lite ve üst seviye Mate 20 Pro modellerinde birçok ülkede raflardaki yerini alırken orta modeli Mate 20’yi kısıtlı sayıda ülkede satışa sunacak. Diğer modellere göre daha az üretilmesi beklenen Huawei Mate 20, sadece belli başlı Avrupa ülkelerinde tüketicilerle buluşacak.

Aslında bakacak olursanız özellikle Mate serisinin Pro modelleriyle yüksek satış adetlerini yakalamayı başaran Huawei, Mate 10 ailesinde de benzer bir yol izlemiş ve ortanca modeli resmi olarak Türkiye’deki tüketicilerle buluşturmamıştı. Şimdi ise Huawei, Mate 20 modelini sadece bu modele ihtiyaç duyan ülkelerde satışa sunarak yeni Huawei Mate 20 Pro ile zirveye oynamak istiyor.

Huawei’nin yeni Mate 20 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarıyla ilgili tüm detaylar dünya lansmanıyla birlikte Teknosafari’de olacak. Timur Akkurt’un Londra’da yerinde takip edeceği etkinlikten ön inceleme videoları ve telefonların diğer detayları için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Paylaş