Huawei, bu sene, önceki yılların aksine, Mobil Dünya Kongresi’nde en önemli amiral gemileri olan P11 ya da P20’yi (adı hala doğrulanmadı) açıklamayacak. Ancak bazı kaynaklar da Huawei’nin bir sürpriz yaparak yeni bir cihaz tanıtacağını söylüyor.

Huawei, yeni amiral gemisi P20’yi (adı hala doğrulanmadı) MWC 2018’de tanıtmasa da fuara katılacak. Weibo’da yayınlanan bir yazıya göre ise şirket MWC 2018’de Barselona’da olacak ve yeni ürünlerini tanıtacak.

Huawei’in tanıtacağı ürün hakkında geliştirilen en kuvvetli hipotez, bir tabletin tanıtılacağı yönünde. Çinli dev, tablet pazarındaki lider şirketlerden biri ve son birkaç gündür de MediaPad M5 ile ilgili birkaç sızıntı ortaya çıktı. Geekbench’te Octa-core Kirin 960 işlemci, 4GB RAM, LTE ve Android Oreo yüklü olarak görüldü. Aynı zamanda tablette Quad HD çözünürlükte 8.4 inçlik bir ekran bulunabilir.

Şirket ayrıca, Avrupa için yeni bir ödeme sistemi de ilan edebilir. Bunun adının ise Huawei Pay olacağı söyleniyor. Diğer söylentilere göre, Android Wear 2.0’lı bir Watch 3’ü MWC 2018’de görebiliriz.

WIPO’ya (World Intellectual Property Organization) yeni bir patent tebliğ edildi. Patent, akıllı saatin, deri üzerine yazılan yazıyı tanıyabilen ve çeşitli el hareketlerini algılayabilen bir sensörle ilgili.

Huawei ayrıca, yeni Windows tabletlerinden Surface Pro, Surface Book 2 ve Surface Laptop hattına doğrudan rakipleri olacak olan yeni bir MateBook’u da çıkarabilir.