Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro için Android 8.0 Oreo Yayınlandı

7 Aralık 2017
138 Görüntülenme

Geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı telefonları Mate 10 ailesinin Türkiye’deki resmi tanıtımını gerçekleştiren Huawei, geçtiğimiz yılki Mate serisi modelleri Huawei Mate 9 ve Huawei Mate 9 Pro için Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınladı.

Geçtiğimiz yılki Mate modelleri için yayınlanan Android 8.0 Oreo güncellemesi, aynı zamanda Huawei’nin arayüzü EMUI’ın yeni sürümünü de bir önceki Mate modellerine getiriyor.

İlk etapta Huawei’nin anavatanı Çin’de dağıtılmaya başlanan Android 8.0 Oreo güncellemesinin yakın zamanda kademeli olarak tüm ülkelere dağıtılması bekleniyor.

Huawei, birçok rakibinden hızlı davrandı

Özellikle son birkaç yıldır akıllı telefon pazarındaki etkinliğini arttırarak pazarın en önemli oyuncularından biri olan Huawei, Android için kabus haline dönüşen güncellemeler konusunda da birçok rakibinden hızlı davranarak kullanıcıların takdirini kazanmayı başardı.

Huawei’nin özellikle EMUI gibi detaylı ve birçok özelleştirmesi bulunan arayüzüne rağmen güncellemeyi bazı dev şirketlere göre hızlı yayınlaması, Huawei’nin akıllı telefon alanındaki başarısına yeni bir artı daha kazandırabilir.

İlginizi çekebilir

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu
Mobil
60 okunma
Mobil
60 okunma

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu

Mert Yamak - 16 Temmuz 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında da tercih edilen üreticilerden biri olan Alcatel, özellikle sosyal medya kullanıcılarını hedeflediği yeni telefonu…

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu
Mobil
62 okunma
Mobil
62 okunma

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Hindistan'da yapılan basın toplantısında Redmi S2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2 mikron pikselli 16MP çözünürlüklü ön kamera ve selfieler için yapay…

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?
Genel
61 okunma
Genel
61 okunma

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Çinli üreticilerin mobil pazarda büyül bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz ve yayınladığımız haberlerde bunu sıklıkla dile getiriyoruz. Mobil pazarda en…

Yorum yap