Huawei Mate 10’un Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Yeni iPhone’a karşı Huawei’nin en büyük kozu olarak nitelendirilen Mate 10’dan sızıntılar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene tanıtılan Mate 9 ile kullanıcılardan yoğun ilgi gören Huawei, bu sene tanıtacağı Mate 10 modeliyle de başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

Xiaomi Mi Mix ile başlayan çerçevesiz ekran akımı LG ve Samsung tarafından da yakından takip edildi. Kendine en yakın rakip olarak gördüğü iPhone 8’de de çerçevenin yok denecek kadar az olacağı gelen sızıntılarla düşünülürken Huawei Mate 10 da bu özelliklerin altında kalmak istemiyor.

6 inç ekran büyüklüğüne, 18:9 ekran oranına ve 2K ekran çözünürlüğüne sahip olacak Huawei Mate 10’un ön bölümü JDI şirketi tarafından üretilen ve tamamı ekrandan oluşan Full Active ile gelecek.

Sızıntılara göre 8 GB RAM‘e sahip Mate 10’da Huawei’nin kendi işlemcisi olan 10 nm’lik Kirin 970 ve Leica tarafından üretilen 16-23 megapiksellik çift kamera kullanılacak.

Huawei Mate 10 modelinin resmi olarak 16 Ekim tarihinde Münih’te düzenlenecek özel bir basın etkinliğiyle resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here