Hatırlayacağınız üzere Huawei, “akıllı değil zeki telefon” sloganıyla 16 Ekim 2017 tarihinde Münih’te düzenlediği basın etkinliğinde yeni akıllı telefonları Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite’ı duyurmuştu. Tekno Safari’den Timur Akkurt da Münih’teki Huawei lansmanını yerinde takip etmişti.

Özellikle yenilikçi tasarımı ve kamera yetenekleriyle gündeme gelen Huawei Mate 10 ailesinin Türkiye lansmanı ise geçtiğimiz gece İstanbul’da gerçekleşti. Telefonların genel özelliklerinden bahseden Huawei, bu lansmanda Huawei Mate 10 Pro ve Huawei Mate 10 Lite modellerini Türkiye’ye getireceklerini açıkladı.

Huawei’nin açıklamasına göre kısa bir süre içinde teknoloji mağazalarında satışına başlanacak olan Huawei Mate 10 Pro modeli 4399 TL, Mate 10 Lite modeliyse 2199 TL fiyat etiketiyle tüketiciyle buluşacak. Aynı zamanda yeni Huawei telefonları yine operatörlere ek tarifeye ek satın alınabilecek.

Huawei Mate 10 Porsche Design ve Huawei Mate 10’un standart modeli Türkiye’de satışa sunulmuyor.

Huawei Mate 10 Pro’nun detaylı özelliklerine buradan, Huawei Mate 10 Lite’ın ise detayları özelliklerine bu haberimizden ulaşabilirsiniz.