Bir süredir kendi ürettiği işlemcilerle akıllı telefonlarını piyasaya süren Huawei, her ne kadar Samsung ve Qulacomm gibi işlemci devi rakiplerinin gerisinde kalsa da hızla ürettiği işlemcileri geliştirmeye ve performans açısından rakipleriyle yüzleşmeye devam ediyor.

Huawei, Hi-Silicon Kirin işlemcileriyle her ne kadar rakipleriyle henüz aynı seviyeye ulaşamamış olsa da yapay zeka gibi farklı alanlarda rakiplerinden önce davranarak bir şekilde rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Bu kapsamda açıklamaya yapan şirket, Kirin 970 işlemcisinde özellikle yapay zeka bileşenlerinin yer alacağının altını çizdi.

Bu çalışmalar kapsamında Huawei’nin Mate 10 modeliyle birlikte piyasaya sürmesini beklediğimiz Kirin 970 işlemcisi BMW ve Porsche gibi otomobil devleri için Huawei tarafından üretilen yapay zekaya sahip araç kumandalarıyla haberleşebilecek. Aynı zamanda banka sistemleri ve diğer ödeme yöntemleriyle de bağlantı sağlayacak ve bunlarla yapacağı tüm işlevleri yapay zeka sayesinde gerçekleştirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here