Son birkaç yıldır akıllı telefonların hemen hemen aynı özellikleri takip etmesi ve rakiplerine kıyasla ciddi bir farklılık yaratmaması, akıllı telefon dünyasındaki önemli değişikliklerin sinyallerini veriyordu. Bu sinyallerden en büyüğü olan katlanabilir telefonlar içinse Samsung, Huawei ve Lenovo çalışmalarıyla ilgili duyurular gerçekleştirmişti.

Samsung yetkilileri geçtiğimiz haftalarda dört kameralı Galaxy A9 lansmanının ardından katlanabilir telefonla ilgili gelişmeler olacağını gündeme getirirken Huawei, katlanabilir 5G destekli telefonu için bir tarih işaret etti.

Huawei’nin ilk katlanabilir telefonu Haziran 2019’da tanıtılabilir

IFA 2018’de Huawei yöneticilerinin, 2019 yılında şirket olarak 5G destekli üç akıllı telefonlarını duyuracağı ve bunlardan birinin katlanabilir ekrana sahip olacağıyla ilgili açıklamların ardından telefonların tanıtım tarihi için Haziran 2019 tarihi gösterildi.

Paylaşılan son detaylara göre Huawei’nin katlanabilir ekrana sahip ilk akıllı telefonu, önümüzdeki yılın ilk yarısının sonunda tanıtılacak. Öte yandan şirket içinden gelen bilgiler, Huawei’nin cihaz için daha erken bir lansman tarihi düşündüğünü ancak esnek OLED ekranlarla ilgili yaşanan bazı aksaklıkların üretim sürecini uzattığını işaret ediyor.

Öte yandan Samsung’un da 2019 yılının ilk yarısında duyurmasını beklediğimiz katlanabilir akıllı telefonuyla birlikte şu anda dünya genelinde devam eden Huawei ve Samsung rekabeti, yeni nesil katlanabilir telefonlarla birlikte farklı bir boyuta ulaşacak.

Telefonların tam olarak nasıl görüneceği ve hangi özellikleri sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Paylaş