Huawei katlanabilir telefonu için tarih verdi

Paylaşılan bilgilere göre Huawei'nin katlanabilir ekrana sahip 5G'li telefonu Haziran 2019'da tanıtılacak.

22 Ekim 2018
1902 Görüntülenme

Son birkaç yıldır akıllı telefonların hemen hemen aynı özellikleri takip etmesi ve rakiplerine kıyasla ciddi bir farklılık yaratmaması, akıllı telefon dünyasındaki önemli değişikliklerin sinyallerini veriyordu. Bu sinyallerden en büyüğü olan katlanabilir telefonlar içinse Samsung, Huawei ve Lenovo çalışmalarıyla ilgili duyurular gerçekleştirmişti.

Samsung yetkilileri geçtiğimiz haftalarda dört kameralı Galaxy A9 lansmanının ardından katlanabilir telefonla ilgili gelişmeler olacağını gündeme getirirken Huawei, katlanabilir 5G destekli telefonu için bir tarih işaret etti.

Huawei’nin ilk katlanabilir telefonu Haziran 2019’da tanıtılabilir

IFA 2018’de Huawei yöneticilerinin, 2019 yılında şirket olarak 5G destekli üç akıllı telefonlarını duyuracağı ve bunlardan birinin katlanabilir ekrana sahip olacağıyla ilgili açıklamların ardından telefonların tanıtım tarihi için Haziran 2019 tarihi gösterildi.

Paylaşılan son detaylara göre Huawei’nin katlanabilir ekrana sahip ilk akıllı telefonu, önümüzdeki yılın ilk yarısının sonunda tanıtılacak. Öte yandan şirket içinden gelen bilgiler, Huawei’nin cihaz için daha erken bir lansman tarihi düşündüğünü ancak esnek OLED ekranlarla ilgili yaşanan bazı aksaklıkların üretim sürecini uzattığını işaret ediyor.

Öte yandan Samsung’un da 2019 yılının ilk yarısında duyurmasını beklediğimiz katlanabilir akıllı telefonuyla birlikte şu anda dünya genelinde devam eden Huawei ve Samsung rekabeti, yeni nesil katlanabilir telefonlarla birlikte farklı bir boyuta ulaşacak.

Telefonların tam olarak nasıl görüneceği ve hangi özellikleri sunacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı
34 okunma
34 okunma

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı

Onur Binay - 26 Mart 2019

Apple, “Şov zamanı” etkinliğinin ardından iOS 12.2 güncellemesini de iPhone ve iPad sahiplerine sundu. Güncelleme Apple News+ için gerekli ortamı…

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu
28 okunma
28 okunma

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu

Onur Binay - 26 Mart 2019

100’den fazla yeni ve özel oyun içerecek serviste Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, Will Wright ve daha birçok ünlü yapımcıya ait…

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı
30 okunma
30 okunma

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Apple, Netflix gibi kendi orijinal içeriklerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini Steven Speilberg, Reese Witherspoon, Jannifer Aniston, Steve Carrel gibi…

%d blogcu bunu beğendi: