Huawei katlanabilir telefonu için tarih verdi

Paylaşılan bilgilere göre Huawei'nin katlanabilir ekrana sahip 5G'li telefonu Haziran 2019'da tanıtılacak.

22 Ekim 2018
736 Görüntülenme

Son birkaç yıldır akıllı telefonların hemen hemen aynı özellikleri takip etmesi ve rakiplerine kıyasla ciddi bir farklılık yaratmaması, akıllı telefon dünyasındaki önemli değişikliklerin sinyallerini veriyordu. Bu sinyallerden en büyüğü olan katlanabilir telefonlar içinse Samsung, Huawei ve Lenovo çalışmalarıyla ilgili duyurular gerçekleştirmişti.

Samsung yetkilileri geçtiğimiz haftalarda dört kameralı Galaxy A9 lansmanının ardından katlanabilir telefonla ilgili gelişmeler olacağını gündeme getirirken Huawei, katlanabilir 5G destekli telefonu için bir tarih işaret etti.

Huawei’nin ilk katlanabilir telefonu Haziran 2019’da tanıtılabilir

IFA 2018’de Huawei yöneticilerinin, 2019 yılında şirket olarak 5G destekli üç akıllı telefonlarını duyuracağı ve bunlardan birinin katlanabilir ekrana sahip olacağıyla ilgili açıklamların ardından telefonların tanıtım tarihi için Haziran 2019 tarihi gösterildi.

Paylaşılan son detaylara göre Huawei’nin katlanabilir ekrana sahip ilk akıllı telefonu, önümüzdeki yılın ilk yarısının sonunda tanıtılacak. Öte yandan şirket içinden gelen bilgiler, Huawei’nin cihaz için daha erken bir lansman tarihi düşündüğünü ancak esnek OLED ekranlarla ilgili yaşanan bazı aksaklıkların üretim sürecini uzattığını işaret ediyor.

Öte yandan Samsung’un da 2019 yılının ilk yarısında duyurmasını beklediğimiz katlanabilir akıllı telefonuyla birlikte şu anda dünya genelinde devam eden Huawei ve Samsung rekabeti, yeni nesil katlanabilir telefonlarla birlikte farklı bir boyuta ulaşacak.

Telefonların tam olarak nasıl görüneceği ve hangi özellikleri sunacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
24 okunma
24 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

Apple ID hesapları birbiri ardına kilitleniyor
28 okunma
28 okunma

Apple ID hesapları birbiri ardına kilitleniyor

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Son günlerde Apple kullanıcılarından ortak bir şikayet geldi: Ortada hiçbir geçerli neden yokken Apple ID hesapları kilitleniyor. Bu, normalde çok…

Bir ürünün fotoğrafını çekin. Google size fiyatını söylesin
29 okunma
29 okunma

Bir ürünün fotoğrafını çekin. Google size fiyatını söylesin

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, birkaç hafta önce en son akıllı telefon 6T'yi piyasaya sürdü. OnePlus 6T, kamerasıyla entegre edilmiş…

%d blogcu bunu beğendi: