Huawei katlanabilir telefonu için tarih verdi

Paylaşılan bilgilere göre Huawei'nin katlanabilir ekrana sahip 5G'li telefonu Haziran 2019'da tanıtılacak.

22 Ekim 2018
1969 Görüntülenme

Son birkaç yıldır akıllı telefonların hemen hemen aynı özellikleri takip etmesi ve rakiplerine kıyasla ciddi bir farklılık yaratmaması, akıllı telefon dünyasındaki önemli değişikliklerin sinyallerini veriyordu. Bu sinyallerden en büyüğü olan katlanabilir telefonlar içinse Samsung, Huawei ve Lenovo çalışmalarıyla ilgili duyurular gerçekleştirmişti.

Samsung yetkilileri geçtiğimiz haftalarda dört kameralı Galaxy A9 lansmanının ardından katlanabilir telefonla ilgili gelişmeler olacağını gündeme getirirken Huawei, katlanabilir 5G destekli telefonu için bir tarih işaret etti.

Huawei’nin ilk katlanabilir telefonu Haziran 2019’da tanıtılabilir

IFA 2018’de Huawei yöneticilerinin, 2019 yılında şirket olarak 5G destekli üç akıllı telefonlarını duyuracağı ve bunlardan birinin katlanabilir ekrana sahip olacağıyla ilgili açıklamların ardından telefonların tanıtım tarihi için Haziran 2019 tarihi gösterildi.

Paylaşılan son detaylara göre Huawei’nin katlanabilir ekrana sahip ilk akıllı telefonu, önümüzdeki yılın ilk yarısının sonunda tanıtılacak. Öte yandan şirket içinden gelen bilgiler, Huawei’nin cihaz için daha erken bir lansman tarihi düşündüğünü ancak esnek OLED ekranlarla ilgili yaşanan bazı aksaklıkların üretim sürecini uzattığını işaret ediyor.

Öte yandan Samsung’un da 2019 yılının ilk yarısında duyurmasını beklediğimiz katlanabilir akıllı telefonuyla birlikte şu anda dünya genelinde devam eden Huawei ve Samsung rekabeti, yeni nesil katlanabilir telefonlarla birlikte farklı bir boyuta ulaşacak.

Telefonların tam olarak nasıl görüneceği ve hangi özellikleri sunacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
92 okunma
92 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
60 okunma
60 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
61 okunma
61 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: