Huawei EMUI arayüzünün yeni sürümünü tanıttı

5 Eylül 2018
294 Görüntülenme

Huawei’nin yeni özel işletim sistemi daha doğal ve daha akıcı bir kullanım sunmak için tasarlandı. Huawei, kullanıcıların işlerini tamamlaması için yapması gereken hareket sayısını en aza indirerek rahat bir kullanım deneyimi oluşturdu.

EMUI 9.0‘da önceki modellerle karşılaştırıldığı zaman yüzde 12,9 daha hızlı uygulama açıldığı görülüyor. Örnek verecek olursak Instagram öncekinden yüzde 12 hızlı bir şekilde çalışırken Spotify ise yüzde 11 daha performanslı çalışıyor. Kısa süre önce tanıtılan Kirin 980‘in yüksek performanıyla birleşecek olan EMUI 9.0, Huawei Mate 20 Serisi’nde benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunacak gibi görünüyor.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu yaptığı açıklamada ” Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor.” satırlarını söyledi.

Huawei’nin EMUI 9.0 üzerinde yaptığı bütün değişiklikler, performansın optimize edilmesi ve arayüzün kullanıcı dostu bir deneyim sunması için tasarlandığı göze çarpıyor. EMUI 9.0’ın lansmanı aynı zamanda Android Pie‘ı temelinde kurulan ilk özel işletim sistemi olma özelliğini de taşıyor.

Huawei’nin tasarladığı EMUI 9.0, daha fazla oyun ve iş performansı sunmak için yenilikçi grafik hızlandırma teknolojisi GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Huawei’nin bu teknolojisinin ikinci versiyonu, performansı optimize edebilirken aynı zamanda cihazlardaki güç tüketimini azaltırken performans artışını da sağlayabilir bir duruma geldi. EMUI 9.0, oyun ve iş deneyimlerinin yanı sıra dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı ve “Kesintisiz Oyun” modu gibi alanlarda da çözümler geliştirdi.

EMUI 9.0, ile birlikte kamera tarafında yenilikler geliyor. Kamera’nın önemli yerleri ve ünlü tabloları tanırken aynı zamanda artırılmış gerçeklik deneyimi sunan Huawei’nin kamera teknolojisi, HiVision. Bu teknolojiyle birlikte kullanıcıların kamerayı yönlendirdiği yerde, tarihten ilginç gerçekler gibi çeşitli ve alışkın olmadığımız türde bilgiler sunacak.

Huawei’nin yeni işletim sistemi aynı zamanda kullanıcıların şifrelerini çeşitli servisler için güvenli bir şekilde parmak izi ve yüz tanıma özelliğiyle birlikte kullanabilecekleri bir Şifre Kasası uygulamasına da sahip. EMUI 9.0 üzerinde aynı zamanda cihazın kullanım metriklerini izleyen ve kullanıcıların her uygulama için ayrı ayrı kullanım kotası ayarlayabildiği bir “Dijital Denge” kontrol paneline de sahip olurken aynı zamanda kullanıcıların uyku durumlarını takip eden ve daha rahat uyumasına yardımcı olan Wind Down uygulamasını da barındırıyor.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
123 okunma
123 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
147 okunma
147 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
189 okunma
189 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: