Huawei CEO’su Richard Yu, Business Insider’a, şirketinin Samsung’un Galaxy Fold’una benzer bir tasarıma sahip katlanır telefonu prototipleştirdiğini ancak “iyi olmadığı” için onu bitirdiğini söyledi.

Yu, İki ekrana, bir ön ekrana ve bir arka ekrana sahip olmak telefonu çok ağır kılıyordu. Birkaç çözümümüz vardı, ancak onları iptal ettik. Aynı anda üç projemiz vardı. Bundan daha iyi bir şey yaptık, eskisi benim tarafımdan iptal edildi. Çünkü kötü olmuştu” dedi.

Huawei’nin Mate X katlanır akıllı telefonu, akıllı telefondan 8 inçlik tablete dönüşmek için katlanan ve açılan tek, esnek ekran içeriyor.

Galaxy Fold, cihaz katlandığında akıllı telefon ekranı gibi davranan küçük bir ön ekranla biraz farklı çalışıyor . Telefon, ikinci ekranı ortaya çıkarmak için kitap gibi açılıyor.

Forrester analisti Frank Gillett, hiç kimsenin her iki cihazı da doğru bir şekilde test etme şansının bulunmadığını ancak Huawei’nin başlangıçta daha iyi bir tasarım gibi göründüğünü belirtti.

Business Insider’a “Huawei’nin katlanan tableti ilk bakışta daha iyi görünüyor, çünkü daha ince ve telefon-tablet modunda daha büyük ekrana sahip. Katlanabilir tasarım muhtemelen Samsung’un katlanabilen ekranından daha az ekrana vurgu yapıyor olsa da, bunu zaman gösterecek.”

Paylaş