https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Huawei ABD’nin baskılarına rağmen gelirini %23 arttırdı

Huawei ABD’nin kısıtlamalarına rağmen yılın ilk yarısında gelirlerini yüzde 23.2 artırdı. Huawei’nin ilk yarı gelirleri ise 401.3 milyar yuana ulaştı.

ABD-Çin ticaret savaşına rağmen Nisan-Haziran çeyreğinde Huawei 221.6 milyar yuan (32.2 milyar dolar) gelir elde etti. Net kar marjı, 2019 yılının ilk altı ayında 401.3 milyar yuan (58.3 milyar dolar) ciroya çıktı.

Huawei, yılın ilk yarısında 118 milyon akıllı telefon sattı. Bu her çeyrekte 59 milyon telefon demek. Yıllık bazda ise yüzde 24 artış gösterdi. Huawei’nin tüketici işi aynı dönemde 220,8 milyar yuan’a (32.1 milyar dolar) ulaşarak şirketin toplam satışlarının yüzde 55’ini oluşturdu.

Huawei’nin Kurucusu Ren Zhengfei, Huawei’nin, bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini, şu an yüzde 20’nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40 oranında bir düşüş olabileceğini belirterek, “Huawei’ye uygulanan kısıtlamalar sorun teşkil etmeyecektir. Bu yıl 100 milyar dolardan fazla gelir bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zhengfei, şirketin Çin içindeki satışlarında herhangi bir problem beklemediğini, asıl sorunun uluslararası satışlarda yaşanacağını kaydetti.

Şirketin bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini açıklamasının ardından konuşan Zhengfei, “Şu an yüzde 20’nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40 oranında bir düşüş olabilir.” ifadesini kullandı.

Yavaşlama olabileceği için şirket olarak bazı iç düzenlemeler yaptıklarını aktaran Zhengfei, “Yıl sonunda büyümenin ne oranda olacağını bilmiyoruz ancak 30 milyar dolarlık düşüş çok küçük bir şeydir.” değerlendirmesinde bulundu.

Zhengfei, Huawei’ye uygulanan kısıtlamaların sorun teşkil etmeyeceğini ve şirketin bu yıl 100 milyar dolardan fazla gelir elde etmesini beklediklerini kaydetti.

Paylaş