https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Huawei, ABD kara listesinden dolayı dizüstü bilgisayar lansmanını erteledi

Huawei, Amerikalı tedarikçilerle iş yapmasının engellenmesinin bir sonucu olarak yeni dizüstü bilgisayarın lansmanını erteledi. Şirketin, ABD teknolojisine erişimini kısıtlayan kara liste sonucu iptal ettiği ilk ürün lansmanı.

Richard Yu, CNBC‘ye yaptığı açıklamada Windows işletim sistemli yeni dizüstü bilgisayarların tanıtımını ertelediklerini doğruladı.
Huawei’nin yeni dizüstü bilgisayarının bu hafta içinde Çin’in Şangay şehrinde gerçekleştirilen CES Asia’da tanıtılmasının planlandığı, ancak ABD tarafından Huawei üzerine getirilen kısıtlamalar nedeniyle bundan vazgeçildiği belirtildi.

“PC’yi sağlayamıyoruz” diyen Yu, durumun “talihsiz” olduğunu ekledi. Yu, ABD’nin aldığı yaptırım kararı nedeniyle böyle bir tercihte bulunduklarını söyledi. Dizüstü bilgisayarın tanıtılıp tanıtılmayacağı Huawei’nin kara listede ne kadar kalacağına bağlı gibi görünüyor.

Huawei, tüketici ürünlerinin önemli bir kısmı için ABD teknolojisine güveniyor. Birinci sınıf Matebook X Pro, Microsoft’un Windows işletim sistemiyle çalışıyor ve Intel çipsetlerini kullanıyor.

Paylaş