Genel olarak bir akıllı telefon üreticisi olarak tanıdığmız Huawei aslında mobil ağ altyapıları, 4.5G ve 5G gibi bağlantı teknolojilerinde dünyada önemli bir rol oynuyor. Öyle ki Türkiye’deki 4.5G altyapısının oluşturulmasında operatör şirketlerimizle birlikte Huawei’nin de katkısı bir hayli fazla.

Elbette Huawei, ağ teknolojilerine yönelik hizmet sunarak cihazları ve insanları birbirine bağlayan lokomotif bir şirket olma özelliği de taşıyor. Buna yönelik olarak da 2017 Dünya Ekonomik Forumu’nda Duyarlı ve Sorumlu Liderlik Sözleşmesi imzalayan Huawei, bu sözleşme kapsamında sürdürülebilir stratejisini uygulamak için 2016 yılında yaptığı çalışmalarla ilgili bir rapor yayınladı.

Raporla ilgili olarak Huawei’nin tepe ismi Sun Yafang, “Huawei olarak stratejik hedeflerimizin bir bütün olarak toplumun uzun vadeli hedefleri ile uyumlu olmasını sağlayacağız. Sürdürülebilir değer yaratmaya kararlıyız ve kısa vadeli çıkarlarımız için uzun vadeli ekonomik ve sosyal refahı feda etmeyeceğiz” dedi.

Huawei’nin yayınladığı 2016 Sürdürülebilirlik Raporu’na bu bağlantıdan ulaşarak detayları inceleyebilirsiniz. (İngilizce)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here