Bu yıl HTC U11 modeliyle birlikte üst seviye akıllı telefon pazarında yıllardır süren sessizliğini bozan HTC, şimdi de HTC U11 ile benzer özellikleri taşıyacak ancak daha uygun bir fiyat etiketine sahip yeni bir telefon üzerine çalışmaya devam ediyor. Şimdilik HTC Ocean Life koduyla hitap edilen telefon özellikle HTC U11’i almak isteyen ancak telefonu daha günlük amaçlar için kullanan kullanıcıları hedefleyecek.

HTC Ocean Life Sızdırılan Özellikleri

Sızıntılara göre 5.2 inçlik Full HD çözünürlüklü Super LCD ekrana sahip HTC Ocean Life, gücünü Qualcomm’un orta seviye cihazlar için ürettiği en performanslı platformu Snapdragon 660’dan alıyor. 32GB dahili hafızası ve 3GB RAM’i bulunan HTC Ocean Life’ın hafızası microSD kart desteği sayesinde 2TB’a kadar arttırılabiliyor.

Kamera konusunda da ağabeyi HTC U11’i aratmayacak olan HTC Ocean Life, 16MP çözünürlüklü hem ön hem de arka kamerasıyla fotoğraf alanında fiyatına göre beklenenden fazlasını vaat ediyor. Elbette telefonla çekilen fotoğraflar henüz paylaşılmadığı için net bir şey söylemek zor ama kağıt üstünde HTC Ocean Life oldukça başarılı hem ön hem de arka kameraya sahip.

Üzerinde 2600mAh kapasiteli bir batarya konumlandırılan HTC Ocean Life aynı zamanda Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisini de destekliyor. Bunun yanı sıra HTC’nin en güncel Sense 9.0 arayüzüyle kutusundan çıkan telefon Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle çalışıyor.

3.mm’lik kulaklık girişi yok

Ne yazık ki HTC U Play’de de HTC, alışılagelmiş 3.5mm’lik kulaklık girişine yer vermiyor. Bu noktada sadece USB Type-C girişi bulunan telefona ya USB-C uyumlu kulaklıklarınızı ya da kablosuz kulaklıklarınızı bağlayabiliyorsunuz.

HTC Usonic ile ses konusunda da iddialı

HTC U Play, sunduğu ses deneyimi konusunda da kullanıcılarına iyi bir performans sunmayı hedefliyor. Kutusundan çıkacak HTC Usonic kulaklık sayesinde telefon hem dış ortamdaki gürültüyü azaltacak hem de sesi filtreleyerek daha berrak bir müzik deneyimi yaşatacak.

Peki HTC Ocean Lifee zaman tanıtılacak?

Adının HTC U11 Play olmasını beklediğimiz yeni HTC Ocean Life’ın 1-6 Eylül 2017 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek  IFA 2017 etkinliğinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Telefonun fiyatı hakkında net bir bilgi olmasa da HTC U11’in birçok özelliğini taşıyacağı ancak HTC U11’in çok daha altında bir fiyat etiketine sahip olacağı kesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here