Akıllı telefon dünyasında sık sık telefona donanımsal olarak yerleştirilen ancak yazılımsal olarak henüz kullanıma hazır olmayan özelliklere rastlıyoruz. Öyle ki telefon üreticileri, özellikle lansman tarihine telefonu tam anlamıyla yetiştiremedikleri zamanlarda genellikle bu yolu izlemeyi tercih ediyor.

Görünüşe bakılırsa bu üreticilerden biri de HTC oldu. HTC, yeni HTC U11 modelinde telefonuna donanımsal olarak Bluetooth 5.0 teknolojisini dahil etmesine rağmen yazılımla destek sağlamadığı için HTC U11’i piyasaya sürmesiyle birlikte Bluetooth 5.0’i telefonda kullanılabilir olarak sunamadı. Şimdi ise yayınlanacak bir güncelleme, Bluetooth 5.0 teknolojisini HTC U11 için kullanılabilir hale getiriyor.

Ayrıca HTC U11 için yayınlanacak yeni güncelleme telefonda sadece Bluetooth 5.0’ı kullanılabilir yapmayacak. Güncellemeyle birlikte telefonun kenarlarına baskı uyguladığınızda farklı işlevleri yerine getiren Edge Sense özelliği de geliştirilecek ve kullanıcılara Vivid ile sRGB renk tercihleri arasında seçim yapma imkanı tanınacak.

Güncellemenin bu ay içinde Asya ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya genelinde kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here