Geçtiğimiz mayıs ayında yeni amiral gemisi telefonu HTC U11’in resmi duyurusunu gerçekleştiren HTC, bugün yayınladığı basın duyurusuyla HTC U11’in Türkiye’de resmi olarak satışa sunulduğunu açıkladı.

Çektiği başarılı fotoğraflar, telefonun kenarlarını basınca duyarlı hale getiren Edge Sense özelliği ve Snapdragon 835 platformuyla bu yılın en iddialı telefonlarından biri olan HTC U11 ülkemizde 3799TL tavsiye edilen satış fiyatıyla raflardaki yerini alıyor.

HTC U11 Teknik Özellikleri

HTC U11’in teknik özelliklerini hatırlayacak olursak 5.5 inçlik QHD çözünürlüklü ekranla birlikte gelen HTC U11 gücünü Qualcomm’un Snapdragon 835 platformundan alıyor. Telefonda 4GB RAM ve 64GB dahili hafızaya yer veriliyor ayrıca microSD kart desteği sayesinde HTC U11’in depolama alanı genişletilebiliyor.

En büyük iddiası kamera tarafında olan telefon f/1.7 diyafram açıklığı sayesinde geceleri de iyi fotoğraflar vaat eden 12MP çözünürlüklü arka ve 16MP çözünürlüklü ön kamerayla geliyor. Telefonun arka kamerası OIS desteği sayesinde sarsılmadan görüntüler elde edebiliyor ve çift tonlu LED flaş desteği sayesinde net görüntüler çekmeyi hedefliyor.

Ses konusunda iddialı

3 boyutlu ve yüksek kaliteli ses kayıt özelliklerine sahip olan HTC U11, her noktadan sesi alarak ortam gürültüsünü alıyor ve sesin geldiği noktayı anlayarak o noktaya odaklanıyor. Böylelikle rakiplerine göre daha başarılı ses kaydı yapabildiğini öne süren HTC U11, kaliteli çekimlerde kullanılacağını iddia ediyor.

Aynı zamanda yüksek çözünürlüklü sesleri dinleyebileceğiniz HTC U11’in kutu içeriğinde HTC USonic kulaklığa yer veriliyor. Bu kulaklık aktif gürültü önleme teknolojisiyle birlikte üst düzey ses kalitesi sunuyor.

Telefonu sıkıştırıp fotoğraf çekin: Edge Sense

HTC U11’i rakiplerinden ayıran diğer bir özelliği de “Edge Sense”. Bu özellik sayesinde sağ ve sol kenarları basınca duyarlı olan HTC U11, baskı şiddetinize göre çeşitli görevleri yerine getirebiliyor. Örneğin telefona hafif bir şekilde baskı uygulayarak annenizi arayabilir ya da baskı şiddetini arttırarak fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yeni HTC U11’in Türkiye satış fiyatının 3799TL olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here