Google’ın alt seviye telefon üreticileri için hazırladığı Android One programına gün geçtikçe dünya çapındaki dev şirketler de dahil oluyor. Motorola ve Xiaomi gibi dev üreticilerin ardından sırada dahil olan marka ise son zamanlarda Google’ın satın alma ihtimali olduğu söylenilen HTC markası oluyor.

U11’in biraz daha düşük teknik özelliklere sahip telefonu olan U11 Life, 5.2 inçlik Full HD ekrana sahip. Telefonun yan taraflardan sıkıldığında seçtiğiniz bir komutu işleve geçiren Edge Sense özelliğinin yer aldığı telefonun ön ve arka tarafından her biri 16 megapiksellik kamera yer alıyor. U11 modelinde de olduğu gibi kulaklık girişine yer verilmeyen U11 Life ses aktarımını USB-C üzerinden gerçekleştirecek. 32 GB dahili hafızaya sahip telefon IP67 sertifikası ile de suya ve toza karşı dayanıklılık sunuyor.

Google’ın Android One programını bu tür üst seviye telefonlarla biraz daha üst seviyeye taşımaya çalıştığı düşünülüyor. Android One kapsamındaki en güçlü telefonlardan biri olacak HTC U11 Life’ın ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here