HP OMEN X Ailesi Tanıtıldı

18 Ağustos 2016
169 Görüntülenme

HP oyuncular için tasarladığı yeni OMEN X ailesini tanıttı.

HP,  oyunlarda en üst ve en geniş deneyimi iddiasını ortaya koyduğu yeni oyun bilgisayarı ailesini duyurdu. OMEN X ailesinde OMEN X Masaüstü, OMEN 17 Dizüstü, OMEN X Kavisli Ekran ve SteelSeries’in OMEN için geliştirdiği aksesuarlar yer alıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Tüketici Ürünleri Kategori Yöneticisi Fatih Atlıbatur, “OMEN X Masaüstü, üst seviye performans isteyen ciddi oyuncular için tam olarak özelleştirilebilir bir kasa içerisinde geliştirildi.  HP mühendisliği, endüstrideki standart bileşenlerin desteği ile termal yönetimi en üst seviyeye çıkaran benzersiz bir tasarım geliştirdi. Böylece oyun severler özelleştirilebilir bir bilgisayarda üst seviyede performansa ulaşmak için son donanımlar ile sürekli güncel kalabiliyor.” dedi.

OMEN X ürünleri, HP’nin oyun performansını artırmak amacıyla Mayıs ayında açıkladığı oyun portföyünün bir uzantısı. OMEN X markası içerisinde, oyun severler için en iyi şekilde tasarlanmış ve üretilmiş ürünler yer alıyor.

OMEN X,  NVIDIA GeForce GTX 1080 gibi yeni nesil ekran kartı seçenekleri sunuyor. Hız aşırtımı yapılabilen 6. nesil Intel® Core™ i5/i7 işlemci ve VR uyumlu GPU sayesinde HP, OMEN X serisinde Sanal Gerçeklik (VR) iddiasını ortaya koyuyor. HP OMEN X ailesinde ayrıca HP’nin tasarladığı termal yönetim bulunuyor.

Bunların yanında HP, OMEN X Kavisli Ekranı da tanıttı. HP, bu kavis ekranda ilk kez NVIDIA® G-Sync™ teknolojisini kullandı. Markanın tanıttığı aksesuarlar ise şu şekilde:

  •  SteelSeries’in OMEN kulaklık
  •  SteelSeries OMEN klavyesi
  •  SteelSeries’in OMEN faresi
  •  SteelSeries’in OMEN fare altlığı

Fiyat ve bulunabilirlik

  •  OMEN X Masaüstü’nün Eylül ayında EMEA bölgesinde 2.999 eurodan başlayan fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor.
  •  HP OMEN X Kavisli Ekran’ın 2017 yılının başında EMEA bölgesinde satışa sunulması bekleniyor.
  •  17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü’nün EMEA bölgesinde Eylül ayında 1.999 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  •  SteelSeries tarafından geliştirilen OMEN kulaklığın 89,99 euro , OMEN klavyenin 109,99 euro, OMEN farenin 69,99 euro ve OMEN fare altlığının 19,99 eurodan EMEA bölgesinde Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
55 okunma
OTOMOBİL
55 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
56 okunma
Sektörel
56 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap