HP OMEN X Ailesi Tanıtıldı

18 Ağustos 2016
88 Görüntülenme

HP oyuncular için tasarladığı yeni OMEN X ailesini tanıttı.

HP,  oyunlarda en üst ve en geniş deneyimi iddiasını ortaya koyduğu yeni oyun bilgisayarı ailesini duyurdu. OMEN X ailesinde OMEN X Masaüstü, OMEN 17 Dizüstü, OMEN X Kavisli Ekran ve SteelSeries’in OMEN için geliştirdiği aksesuarlar yer alıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Tüketici Ürünleri Kategori Yöneticisi Fatih Atlıbatur, “OMEN X Masaüstü, üst seviye performans isteyen ciddi oyuncular için tam olarak özelleştirilebilir bir kasa içerisinde geliştirildi.  HP mühendisliği, endüstrideki standart bileşenlerin desteği ile termal yönetimi en üst seviyeye çıkaran benzersiz bir tasarım geliştirdi. Böylece oyun severler özelleştirilebilir bir bilgisayarda üst seviyede performansa ulaşmak için son donanımlar ile sürekli güncel kalabiliyor.” dedi.

OMEN X ürünleri, HP’nin oyun performansını artırmak amacıyla Mayıs ayında açıkladığı oyun portföyünün bir uzantısı. OMEN X markası içerisinde, oyun severler için en iyi şekilde tasarlanmış ve üretilmiş ürünler yer alıyor.

OMEN X,  NVIDIA GeForce GTX 1080 gibi yeni nesil ekran kartı seçenekleri sunuyor. Hız aşırtımı yapılabilen 6. nesil Intel® Core™ i5/i7 işlemci ve VR uyumlu GPU sayesinde HP, OMEN X serisinde Sanal Gerçeklik (VR) iddiasını ortaya koyuyor. HP OMEN X ailesinde ayrıca HP’nin tasarladığı termal yönetim bulunuyor.

Bunların yanında HP, OMEN X Kavisli Ekranı da tanıttı. HP, bu kavis ekranda ilk kez NVIDIA® G-Sync™ teknolojisini kullandı. Markanın tanıttığı aksesuarlar ise şu şekilde:

  •  SteelSeries’in OMEN kulaklık
  •  SteelSeries OMEN klavyesi
  •  SteelSeries’in OMEN faresi
  •  SteelSeries’in OMEN fare altlığı

Fiyat ve bulunabilirlik

  •  OMEN X Masaüstü’nün Eylül ayında EMEA bölgesinde 2.999 eurodan başlayan fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor.
  •  HP OMEN X Kavisli Ekran’ın 2017 yılının başında EMEA bölgesinde satışa sunulması bekleniyor.
  •  17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü’nün EMEA bölgesinde Eylül ayında 1.999 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  •  SteelSeries tarafından geliştirilen OMEN kulaklığın 89,99 euro , OMEN klavyenin 109,99 euro, OMEN farenin 69,99 euro ve OMEN fare altlığının 19,99 eurodan EMEA bölgesinde Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Elon Musk’a Facebook sayfalarını sildiren kişi Türk çıktı
İnternet Yayıncılığı
1544 okunma
İnternet Yayıncılığı
1544 okunma

Elon Musk’a Facebook sayfalarını sildiren kişi Türk çıktı

Mert Yamak - 23 Mart 2018

Hatırlayacağınız üzere WhatsApp'ın kurucusu Brian Acton, Facebook'un kullanıcı verilerini kötüye kullandığı yönünde paylaşılan raporlardan sonra "Zamanı geldi. Facebook'u sil" yazılı bir…

Instagram’da paylaşımları zamanına göre görebileceksiniz
İnternet Yayıncılığı
120 okunma
İnternet Yayıncılığı
120 okunma

Instagram’da paylaşımları zamanına göre görebileceksiniz

Mert Yamak - 23 Mart 2018

Hatırlayacağınız üzere Instagram, 2017 yılının başı ile birlikte ana akış algoritmasında çeşitli değişikliklere giderek sizin hoşunuza gidecek ya da görmek…

Qualcomm, Snapdragon 845’e özel sanal gerçeklik kitini duyurdu
VR & AR
110 okunma
VR & AR
110 okunma

Qualcomm, Snapdragon 845’e özel sanal gerçeklik kitini duyurdu

Mert Yamak - 23 Mart 2018

Işlemci pazarını domine eden önemli yarı iletken üreticisi Qualcomm, kendi yongalarını kullanan cihazları gün geçtikçe artırarak yeni nesil teknolojileri de…

Yorum yap