Honor Türkiye Instagram hesabı hacklendi

Honor Türkiye Instagram hesabı hacklendi. Honor ekibinin bir türlü geri alamadığı hesap, neyse ki Instagram’ın desteği sayesinde geç de olsa kurtarıldı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar!

19 Şubat 2019
286 Görüntülenme

Huawei’nin alt markası olan Honor’a ait Instagram hesabı dün akşam saatlerinde siber saldırıya uğradı. Hacker, ‘En iyi telefon Samsung -V’ metnini hesapta post attı. Hacker, daha sonra Instagram hesabında Samsung’a ait pek çok görsel de paylaştı.

Siber saldırgan “Hapse gireceksin gibi mesajlar alıyorum, kim olduğumu saklamıyorum”ve “Hesabı geri alamıyorsunuz anladım iletişime geçin geri vericem” açıklamalarında bulundu.

Türk Ceza Kanununun (TCK) 244. maddesinin ikinci fıkrasına göre bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişiye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilebiliyor.

Honor Türkiye’nin Instagram hesabı daha sonra geri alındı ve tüm Samsung paylaşımları silindi.

Honor Türkiye’den konuyla ilgili beklenen açıklama geldi:

“Değerli Basın Mensubu,

Honor Türkiye resmi Instagram hesabımıza 18 Şubat 2019 tarihinde bir siber saldırı gerçekleştirilmiştir. Instagram hesabımıza 20:10 ile 23:40 arasında ulaşmakta sorun yaşasak da 23.40 itibariyle sorun çözülerek hesabımız yeniden kontrolümüze geçmiştir. Siber saldırıda bulunan/bulunanlar hakkında yasal süreç başlatılmıştır.

Yasadışı olarak yapılan paylaşımlar sonucunda takipçilerimize verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özür diler, müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Honor Türkiye”

İlginizi çekebilir

Huawei, cihazlarının Google uygulamalarını çalıştırmaması durumunda para iadesi yapıyor
62 okunma
62 okunma

Huawei, cihazlarının Google uygulamalarını çalıştırmaması durumunda para iadesi yapıyor

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Huawei, müşterilerini korumak adına son dönemde cazip fırsatlar sunuyor. Şirket Çin dışında da zorlaşan yeni müşteriler kazanmaya çalışıyor. Çin'de, şirket…

Steam yaz indirimi tarihleri belli oldu
55 okunma
55 okunma

Steam yaz indirimi tarihleri belli oldu

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Twitter'da Steam Database kullanıcı adıyla yapılan bir duyuruda, Steam yaz indirimlerinin 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağı ve iki hafta süreceği…

Pokemon GO eski Android telefonlardan desteğini çekiyor
58 okunma
58 okunma

Pokemon GO eski Android telefonlardan desteğini çekiyor

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Bu kararın arkasında geçerli hiçbir sebep yok. Bu yüzden sadece takımın önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı sayısız güncelleme olduğunu tahmin edebiliriz.…

%d blogcu bunu beğendi: