Huawei’nin alt markası olan Honor, kullanıcılarına bazı akıllı telefon için Android’in son sürüm güncellemesini dağıtacağına dair söz verdi.

Donald Trump’ın Huawei’ye yasak getirmesinden sonra Google ile ilişiği kesilen Huawei, Android’in yeni çıkacak sürümlerini alamayacak hale gelmişti. Huawei’nin alt markası olan Honor, kullanıcılarına bazı akıllı telefon için Android’in son sürüm güncellemesini dağıtacağına dair söz verdi.

Huawei geçen hafta Google’ın son yazılımı resmi olarak piyasaya sürdüğü zaman Android Q’yu alacak “güvendiği” bir telefon listesi yayınladı. Bu listede P30 Pro, Mate 20 pro ve P30 gibi en son kullanılan Huawei cihazları vardı. Ancak, Honor’un telefonları listedeki yoktu.

Honor’un Birleşik Krallık departmanının yapmış olduğu bir paylaşım ile hali hazırda satın alınmış olan tüm Honor cihazlar ile kullanıcıların uygulama mağazası Play Store’dan sınırsız bir şekilde yaralanabilecekleri ve hangi model akıllı telefonlarının kesinlikle Android Q güncellemesi alacağı duyuruldu.

Bu paylaşıma göre Honor 20, Honor 20 Lite ve Honor 20 Pro, Android Q güncellemesini alacak. View 20, 8A ve 8S gibi cihazların Android Q güncellemesini alıp almayacağı şimdilik belli değil.

Paylaş