Honda Türkiye fabrikasını kapattıran proje: Honda e

8 Mayıs 2019
226 Görüntülenme

Japonya merkezli otomotiv ve endüstri devi Honda, içten yanmalı motorların çağının altın zamanlarını Kuzey Amerika ve Asya pazarlarını domine ederek geçirmişti. Avrupa’da ise İngiltere ve Türkiye fabrikalarıyla elinden geleni yapan üretici artık otomotivin yönünü tamamen çevirdiği elektrikli ve hibrit teknolojilierinin üretimini anavatanı Japonya merkezli olarak gerçekleştirecek.

Honda E Prototype 2019

Honda bugün yaptığı resmi duyuruda, yıllardır fuarlarda konsept olarak gördüğümüz, orijinal Civic tasarımından ilham alan retro klasik elektrikli modelin, üretime geçip dünya pazarlarına sunulacak ismini ‘Honda e’ olarak ilan etti.

Kompakt ölçülerde gelecek bu model hem B hem C sınıfı model boşluğunu aynı anda dolduracağa benziyor. Son olarak Cenevre 2019 fuarında da üretime çok yakın prototip haliyle boy gösteren %100 elektrikli Honda, sergilenegeldiği 4 yıl boyunca 22 bin adetten fazla ön talep almış.

Honda Jazz i-MMD

Honda, uzmanı olduğu içten yanmalı motor teknolojisini de öyle bir anda bırakmıyor. IMA (Integrated Motor Assist) mild (hafif) hibrit teknolojisini 2000’li ve 2010’lu yıllar boyunca bir çok modelle sunan marka, artık daha büyük pil ve elektrik motorları ile oluşan i-MMD hibrit teknolojisine geçiyor. Bu teknolojinin en son halini yenilenecek Jazz‘da göreceğiz.

Dünya otomotiv endüstrisi hibrit geçiş sürecini iyice hızlandırırken, 2025 yılında tam elektrikli modellerin benzer ivmeyle pazara giriş yapması bekleniyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Meric Drives

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
81 okunma
81 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
79 okunma
79 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
72 okunma
72 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: