Hindistan’da Sürücüsüz Otomobillerin Kullanılmasına İzin Verilmeyecek

Her geçen gün gelişen sürücüsüz otomobil teknolojileriyle bir çok ülkede şu anda test amaçlı kullanılıyor. Teknoloji tam olarak oturduğunda ise dünya genelindeki çoğu ülkede mutlaka sıklıkla görülecektir. Her ne kadar bu durum bu şekilde olsa da Hindistan bu duruma pek sıcak bakmıyor ve ne olursa olsun şoförlerin iş imkanının kısıtlanmaması için asla sürücüsüz otomobillerinin kullanımına asla izin vermeyeceğini belirtiyor. Hindistan Bakan Gadkari bunun sebebini tam olarak şu şekilde açıklıyor:

“Hiçbir teknolojinin insanların elinden işlerini almasına izin vermeyeceğiz. İşsizlik olan bir ülkede insanların işlerini elinden alacak bir teknolojiye izin veremezsiniz.”

Bu açıklamalar ile Hindistan’da sürücüsüz otomobil kullanımının yapılmayacağı ile ilgili her ne kadar bir nokta koyulmuşsa da Hindistan’ın sürücüsüz otomobiller için uygun olmadığını Uber CEO’su Travis Kalanick ve Google CEO’su Sundar Pichai uzun bir süre önce yaptığı açıklamalarla dile getirmişlerdi. Onlar ise sebebinin Hindistan’ın plansız yollar ve kaotik trafiğe sahip olması olarak açıklamışlardı.

 

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here