Hilti, Adının Kesici Alet İsmi Olarak Kullanılmasına İsyan Etti!

11 Temmuz 2017
174 Görüntülenme

Bildiğiniz üzere günümüzde ürettiği ürünle adı özleşen birçok markayı sanki ürünlerin adıymış gibi kullanıyoruz. Bu durum markalar için aslında büyük bir itibar kaynağı olsa da bazı markalar için can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu durumdan yılan markalardan biri de Hilti.

Hilti markası, yıllardır inşaat el aletleri konusunda Türkiye’nin ve dünyanın lider markaları arasında yer alıyor. Hal böyle olunca da delici ve kesici aletler birçok kişi tarafından “hilti” adıyla biliniyor ve bazı haber bültenleri Hilti markasını bir nesne ismi gibi kullanıyor. Ancak bu aletlerle yaşanan iş kazalarında da haber bültenlerinde “Hilti” markası bir nesne adı gibi kullanılınca ne yazık ki marka itibarını kaybetiyor. Hilti markası da artık bu durumdan bezerek bir basın açıklaması yayınladı. Yaptığı açıklamada Hilti, marka adının doğru kullanılmasını istiyor.

Hilti markaısnın yaptığı açıklama şu şekilde:

Değerli basın mensubu,

Bildiğiniz gibi global inşaat el aletleri pazarının lider şirketleri arasında yer alan Hilti, dünyada ve Türkiye’de “jenerik marka” konumundadır.

Hilti markasının, ürünün adının yerine geçerek jenerik özelliğini kazanması nedeniyle terör, iş kazası gibi olumsuz konulara sahip bazı haberlerde kırıcı-delici el aletlerinin adı, medyada “Hilti” olarak geçebilmektedir. Şirketimiz ve Hilti markamızla hiçbir ilgisi olmayan bu durum, takdir edeceğiniz gibi kamuoyunda şirketimizi haksız yere zor durumda bırakan yanlış anlamalara neden olmaktadır.

Kullanıcıların sağlık ve güvenliğini korumak için Ar-Ge’ye ciddi boyutta yatırımlar yaparak yeni teknolojiler ve patentli sistemler geliştiren Hilti’nin ürün gamı içinde; kırıcı-deliciler, akülü sistemler, direkt tespit sistemleri, dübel sistemleri, elmaslı delme-kesme sistemleri, barutlu ve gazlı çivi çakma sistemleri, kesme ve taşlama sistemleri ve lazerli ölçme sistemleri ile yapılarda yangın güvenliği amacıyla kullanılan pasif yangın durdurucu ürünler yer almaktadır. Hilti, dünya pazarlarına her yıl yaklaşık 30 yeni ürün sunmaktadır.

Dünya genelinde yaklaşık 24 bin çalışanıyla, Avrupa, Güney Amerika ve Asya’da üretim tesisleri ve Ar-Ge yatırımları ile 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren Hilti, 35 yıldır Türkiye pazarındadır. Hilti Türkiye, 2011 yılı başından bu yana 10 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak) bağlı olduğu bir bölgesel üs konumundadır.

Haber içeriklerinde geçen tüm kırıcı-delici el aletlerinin “Hilti” olarak adlandırılmayarak, ürün adı veya markasının kullanılması konusunda hassasiyetinizi rica eder, anlayışınız ve ilginiz için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Hilti Türkiye

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
55 okunma
OTOMOBİL
55 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
56 okunma
Sektörel
56 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap