Bir süredir paylaşılan sızıntılarla birlikte artık neredeyse hakkında her şeyi öğrendiğimiz iPhone 7’nin tanıtılmasına kısa bir süre kala yeni iPhone’lar ile ilgili bir sürpriz geldi.

Hepimiz artık iPhone 7’nin performans testlerini beklerken, iPhone 7 yerine iPhone 6 SE isimli model Geekbench’te aldığı skorla birlikte görüldü.

Geekbench testinde iPhone 6S’i geride bırakmasına rağmen ciddi bir gelişme kaydetmeyen iPhone 6 SE’nin iPhone 7 ve iPhone 6S arasında performans gösteren bir model olması bekleniyor.

iphone 6 se geekbench

Peki iPhone 7’ye ne olacak?

Daha önceden Apple’ın 7 rakamını 2017 yılına saklayacağı ve bu nedenle iPhone 7 yerine farklı bir isimle yeni iPhone’larını tanıtacağı söylentileri olsa da, Apple seriyi bozmayarak iPhone 7 ve 7 Plus modellerini tanıtacak ancak bu modellerle birlikte bir de iPhone 6 SE isimli model gelecek.

Şimdilik iPhone 6 SE isimli cihaz hakkında Geekbench skorları dışında bir bilgi yok. Cihazın detaylarını sızıntılara göre 16 Eylül’de düzenlenecek olan Apple Keynote etkinliğinde göreceğiz.

1 YORUM

  1. iPhone 7 Tasarımı berbat ötesi olmuş özellikle kamera kısmı..Ayrıca Apple’ın şu eşek öldüren cinsten SAR değerlerini ne yapıp edip düşürmesi gerek.Yıl olmuş 2016 hala 1.10 gövde 0.80 baş değerlerine sahip.Yahu insan evladı kullanacak bunları rakipleri bile 0.20-0.30 civarı gezerken Apple’ın bu radyoaktif zımbırtılarının mantıklı bir izahı olmalı..Yada SANIRIM apple telefonları Çin’de değil Çernobil şehrinde üretiliyor herhalde !!