Intel’in 24 yıllık krallığı yıkıldı, işlemci pazarının lideri Samsung oldu! 24 yıldır ciro bazında işlemci pazarının lideri olan Intel, 2017’nin ikinci çeyreğiyle birlikte koltuğunu Samsung’a devretti. Uzun süredir işlemci pazarını hükmeden Intel ne yazık ki mobil cihazlar için ürettiği işlemcilerinde başarılı yakalayamamış ve son dönemlerde masaüstü platformlarda güçlü rakiplerle karşılaşmaya başlamıştı.

HABERİ OKU >>

Bill Gates, 8 saatliğine en zengin insan olma unvanını Jeff Bezos’a bıraktı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yıllardır dünyanın en zengin insanı olmasıyla biliniyordu ancak kısa bir süre önce Amazon’un kurucusu Jeff Bezos listede Bill Gates’i geçerek dünyanın en zengin insanı oldu. Gates, tahtından pek de fazla uzak kalmadı çünkü sadece 8 saat sonra Amazon’un 2017 yılı 2.çeyrek raporlarını açıklaması Jeff Bezos’u tahttan düşürdü.
HABERİ OKU >>

LG G6 beklenen başarıya ulaşamadı

LG G5 modelinin beklenen ilgiyi görmemesiyle birlikte LG’nin bu yıl kendini tekrar toparlayacağı telefonu olarak görülen LG G6 ne yazık ki başarısız oldu. LG tarafından yapılan açıklamada açıkça LG G6’nın beklentilerin altında kaldığı belirtilirken LG’nin mobil departmanı geçtiğimiz çeyrekte yine zarar açıkladı.
HABERİ OKU >>

Tüm kredi kartları 17 Ağustos’ta internetten alışverişe kapanıyor

Daha önce BDDK tarafından yapılan açıklamada güvenlik nedeniyle tüm kredi kartlarının internetten alışverişe kapatılacağı açıklanmıştı. Şimdi ise bu kararın yürürlüğe gireceği tarihin 17 Ağustos 2017 olacağı belirtilirken BDDK, kullanıcıları karardan sonra eğer internetten alışveriş yapmaya devam etmek istiyorlarsa tekrar kartlarını çevrimiçi kullanım için aktif hale getirmesi gerektiği konusunda uyardı. Bu işlem mobil cep şubelerinden ve bankalardan yapılabiliyor.
HABERİ OKU >>

Foxconn fabrikası yeni iPhone’ların seri üretimine başladı

Çin’in popüler sosyal ağı Weibo’da ortaya çıkan bilgilere göre Foxconn çalışanları fabrikada iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 modelleri için seri üretimin başladığını belirtiyor. Bilginin kesinliğinin olmadığını ekleyerek yeni iPhone için eylül ya da ekim ayını beklememiz gerektiğini de ekleyelim.
HABERİ OKU >>

Teknolojiden Anlamayan Adam ekibi Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6’yı inceledi

Nokia’nın uzun süredir merakla beklenen telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 Teknolojiden Anlamayan Adam’ın konuğu oldu ve TAA ekibi “Yeni Nokia telefonlar alınır mı?” sorusunu yanıtladı. Timur Akkurt ve Barış Akpolat, kanalın ilk videosunu yâd ederken Ekin Kollama bölüme zor koşullar içinde Samos Adası’ndan katıldı. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=-84x2vNtYoU[/embed]

Mark Zuckerberg ve Elon Musk’ı ters düşüren şey yapay zeka oldu

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, gelecekte yapay zekanın insan hayatına önemli katkılarda bulunacağını söylerken Tesla ve SpaceX gibi dünyaya yön veren yeni nesil teknoloji şirketlerinin tepe ismi Elon Musk, yapay zekanın insanlığı bitireceğini söylüyordu. Hal böyle olunca da ikili arasında ipler gerildi.
HABERİ OKU >>

iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler paylaşıldı

Apple’ın yeni iPhone’u tanıtacağı tarihin yaklaşmasıyla birlikte gündem iPhone 8 ile kasıp kavrılıyor. Şimdi de ortaya çıkan yeni bir bilgi, iPhone 8’in uzun süredir sızdırılan tasarımını doğruluyor. Aslında sızıntı haberler bazen gerçek dışı bilgiler içeriyor olsalar da günümüzde paylaştığı bilgilerle doğruluğunu kanıtlayan kaynakların iPhone 8 hakkında da paylaşacak bilgileri var.
HABERİ OKU >>

Yeni Nokia’dan ilk ayrılık haberi geldi, CEO Nummela görevini bıraktı

Nokia’nın yeniden faaliyetlerine başladığı çatı şirketi HMD Global yeni lansmanlardan hemen önce bir ayrılık haberiyle sarsıldı. Şirketin CEO’su  Arto Nummela görevini bırakırken Nummela’nın yerine Vodafone Türkiye ve HMD Global ortaklığıyla İstanbul’da düzenlenen basın toplantısına da katılan HMD Global Başkanı Florian Seiche getirildi. Seiche, daha önce de Nokia adına Microsoft’ta çalışan isimler arasındaydı.
HABERİ OKU >>

Intel, haksız rekabet iddiasıyla Qualcomm’u dava etti

24 yıldır işlemci pazarının lideri olan Intel, günümüzde en büyük rakiplerinden biri olan Qualcomm’a karşı savaş açtı. Intel’in Qualcomm’a karşı bu davayı başlatması işlemci pazarındaki liderlik koltuğunu Samsung’a bırakmadan kısa bir süre önce gerçekleşmişti. Detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.
HABERİ OKU >>

Apple’ın Siri’si ve Dwayne Johnson bir kısa filmde başrolü paylaştı

Dwayne Johnson’ın kariyerindeki en ilginç işlerden biri olan kısa filmde Johnson’ın başroldeki partneri Siri oldu. Aksiyon dolu ve bir o kadar şaşırtıcı olan 3 dakika 46 saniye uzuluğundaki bu kısa filmi haberimizden izleyebilirsiniz.
HABERİ OKU >>

Galaxy Note 8, 23 Ağustos’ta geliyor! Sizin için Note 8 hakkında ortaya çıkan bilgileri derledik

Samsung’un özellikle Note 7 modelinden sonra heyecanla beklenen yeni telefonu Galaxy Note 8’in 23 Ağustos 2017 tarihinde resmi olarak tanıtılacağı Samsung tarafından açıklandı. Biz de bir haberimizde sizin için Samsung Galaxy Note 8 hakkında ortaya çıkan tüm bilgileri derledik.
HABERİ OKU >>

Böylelikle 24-30 Temmuz 2017 haftasında öne çıkan teknolojik gelişmeleri sizin için derlemiş olduk. Tüm hafta boyunca güncel haberleri anında yakalamak için bu bağlantıdan Teknosafari’de dolaşmaya başlayabilir, ayrıca Facebook ve Twitter‘da bizi takip edebilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda daha yoğun bir teknoloji gündemiyle görüşmek üzere!]]>

Paylaş