Günde 2 Milyon Saat GIF İzleniyor

5 Kasım 2016
95 Görüntülenme

Dünyanın en büyük GIF platformu GIPHY, açıkladığı raporda günlük 100 milyon aktif ziyaretçiye ulaştıklarını açıkladı.

Sosyal medya platformlarına entegre olmasıyla popülaritesi artan GIF’ler, düşündüğünüzden çok daha fazla ilgi görüyor. Rapora göre günde 1 milyardan fazla GIF’in yüklendiği GIPHY, günlük 100 milyon aktif kullanıcıya ve yine günlük 2 milyon saat izlenme süresine sahip.

giphy-stats

Dünyanın ilk GIF arama motoru ve GIF API’ına sahip olan platform bunların Facebook Meseenger, Twitter, Google GBoard, Microsoft Outlook, iMessage, Tinder, Bumble, Whisper, Telegram, Viber ve daha birçok uygulamaya entegre edilmesiyle bu rakamlara ulaşmayı başardı. Yani bir başka deyişle platform, servisi ayağımıza getirerek ilgiyi üzerine toplamayı başardı.

giphy_2

Tüm bunların yanında platformun aralarında Saturday Night Live, South Park Stüdyoları, MTV, The Late Show with Stephen Colbert gibi dünyaca popüler şovların da bulunduğu binlerce içerik üretici partner de platformda yer alıyor. Böylece orijinal içerik sürekli yenilenerek platformdaki yerini alıyor.

giphy-bas%cc%a7kanlik

Bu içerikler ayrıca dünyaca popüler etkinliklerde canlı olarak oluşturularak da GIPHY’deki yerini alabiliyor hatta bu yılki ABD başkanlık yarışındaki etkinlikleri resmi partner olarak takip ediyor ve yayınlıyor. Platformun yayınladığı etkinlikler arasında;

GIPHY, GIF’lerden sanat yapan popüler içerik üreticilerinin hayallerini gerçekleştirerek bu yıl bir sanat galerisinde ‘GIF Galerisi’ bile açtı. Yani GIF’ler sanat eseri de oldu. Bu galeride aralarında 300 milyondan fazla izlenmeye sahip Denyse Mitterhoffer ve 330 milyondan fazla izlenmeye sahip G1ft3d‘ın da bulunduğu 25 içerik üreticinin eserleri sergilendi. Loop Dreams isimli sergiyi binlerce kişi ziyaret etti.

giphy_loop-dreams

Nisan ayında kendi stüdyosunu açan GIPHY; burada Nike, McDonalds, Converse, Nestle, Toyota, FOX, Paramount ve Red Bull gibi müşterilerine özel GIF’ler yapıyor. Burada içerikler şirketin kendi sanatçıları ve platformun popüler sanatçıları tarafından üretiliyor. Bu GIF’lerin üretimi için video, illüstrasyon, stop motion, 3D animasyon hatta kukla bile kullanılıyor.

giphy-stu%cc%88dyolari

Son olarak 75 milyon dolar yatırım ile yatırımcılarının arasına GV’nin (önceki adı ile Google Ventures) de katıldığı GIPHY’nin henüz ortalıktan kaybolmaya niyeti yok.

 

İlginizi çekebilir

Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak
Sektörel
247 okunma
Sektörel
247 okunma

Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak

Mert Yamak - 16 Haziran 2018

Kullanıcı verilerini analiz etme ve raporlama gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Cambridge Analytica şirketi, Facebook kullanıcılarının verilerini izinsiz olarak kullanmasıyla…

Yapay zeka şimdiden Dünya Kupası’nın şampiyonunu belirledi
Yapay Zeka
1291 okunma
Yapay Zeka
1291 okunma

Yapay zeka şimdiden Dünya Kupası’nın şampiyonunu belirledi

Mert Yamak - 16 Haziran 2018

Tüm futbol tutkunlarının uzun süredir beklediği, izleyicileri ekranlara kitleyen FIFA Dünya Kupası heyecan dolu mücadelelerle başladı. Dünyanın dört bir yanında…

Huawei, 2018’de 200 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor
Sektörel
221 okunma
Sektörel
221 okunma

Huawei, 2018’de 200 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor

Haber Merkezi - 14 Haziran 2018

Huawei, 2017'de Apple ve Samsung'un arkasında üçüncü sıraya yerleşerek 153 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Huawei, 2018'de ise 200 milyon…

Yorum yap