Grand Theft Auto 6’nın ile Netflix’teki Narcos’tan büyük ilham aldığı aldığı söyleniyor. Aynı zamanda oyunla birçok bilgi de ortaya çıkarıldı.

JackOLantern1982 isimli bir Reddit kullanıcısı, gelecek Grand Theft Auto oyunu hakkında birçok iddia ortaya attı. Project Americas kod adlı oyun hakkındaki bilgilerin Kotaku ve PC Gamer’da çalışmış iki arkadaştan geldiğini de ekledi.

GTA 6’nın Narcos’tan ciddi şekilde etkilendiği iddia edildi. Ayrıca karakterler kendi ana dillerinde konuşacağı için oyunu oynarken Narcos’un bir bölümünü izliyor gibi olacağımız da belirtildi.

Oyunun Grand Theft Auto V’nin piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra 2012’den beri geliştirme sürecinde olduğu belirtildi. Ancak üretim 2015 yılının ortasına kadar düzgün bir şekilde gerçekleşmedi. Çünkü Rockstar, Red Dead Redemption 2’ye odaklanmıştı.

Grand Theft Auto 6’nın, Red Dead Redemption 2 kadar gerçekçi olacağı söyleniyor. 1970’ler ve 1980’lerde geçeceği söylenen oyunda binalar ve araçlar zaman boyunca değişecek.

Oyunda Ricardo adlı tek bir oynanabilir karakter olacak. Başlangıçta uyuşturucu baronlarının piyonu olarak görev alan Ricardo, kendi bağlantılarını kurmadan önce Vice City ile Güney Amerika arasında uyuşturucu ticaretleri yapacak. Sonrasındaysa kendi uyuşturucu imparatorluğunu kurmaya başlayacak. Hikaye, HIV ve o dönemde meydana gelen göç krizi gibi konuları da içerecek.

Grand Theft Auto 6’nın PlayStation 5 ve Xbox Scarlett gibi güçlü amiral gemisi konsollara gelmesi bekleniyor.

Paylaş