GoPro 2014’deki halka arzından beri sürekli olumsuz haberlerle gündemde. Şirketin karlılık problemi, action camera tarzı ürünlerdeki özellikle Çin menşeili artan rekabet, karma drone projesindeki aksaklıklar ve genel olarak son yıllardaki kısıtlı ürün yelpazesi bu haberlerin konularını oluşturuyor.

GoPro’nun 2 Ağustos’ta açıkladığı 2018 ikinci çeyrek raporu hem yatırımcılar hem de tüketiciler için heyecan verici bilgiler içeriyor. Bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 bir önceki çeyreğe göre ise %40 oranında gelirlerini arttıran GoPro geleceğe umutlu bakıyor.

Kuzey Amerika ve diğer birçok pazarda artan pazar payının yanı sıra 30 milyonuncu GoPro Hero’nun satılması ve Hero 5 modelinin tüm zamanların en çok satan GoPro olması paylaşılan bilgiler arasında. Bu olumlu tablo kafaları karıştırmasın, 2018 ikinci çeyreğini toplamda 37 milyon dolar zararla kapattı. Fakat son birkaç çeyrekte şirketin gelirleri düzenli bir biçimde artıyor.

Tüketiciler için güzel haberler ise GoPro’nun karizmatik kurucu CEO’su Nick Woodman’dan geldi. Woodman yılının ikinci yarısında 3 yeni ürün lanse edecekleri müjdesini verdi. Hangi yeni ürünlerin lanse edileceği net olarak belirtilmese de internet GoPro’nun amiral gemisi konumundaki Hero Black serisinin Hero 7 ile güncelleneceğinde hemfikir.

Paylaş