GoPro Hero 7 serisi tanıtıldı!

21 Eylül 2018
369 Görüntülenme

Aksiyon kamerası denildiğinde akıllara ilk gelen üreticilerden GoPro, Hero 7 serisi yeni kameralarını tanıttı. Yeni GoPro Hero 7 serisinin GoPro Hero 7 Black, Hero 7 Silver ve Hero 7 White olmak üzere üç farklı modeli bulunuyor.

GoPro Hero 7 Black tüm yetenekleriyle içerik üreticileri hedefliyor

12 MP çözünürlüklü sensöre sahip olan GoPro Hero 7 Black yeni serinin en üst modeli olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 4K’da 60 fps, Full HD’de ise 240 fps video kaydı yapabilen Hero 7 Black, Hypersmooth görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde harici bir aparata ihtiyaç duymadan sarsıntısız videolar çekebiliyor.

GoPro’nun macera tutkunlarının yanı sıra internet için video içerik üreten kişileri de düşünerek tasarladığı GoPro Hero 7 Black’in üzerinde mikrofon girişi bulunuyor. Hero 7 Black üzerindeki mikrofon girişi sayesinde ek bir aparata ihtiyaç duymadan harici mikrofonunuzu kameraya bağlamanıza olanak tanıyor.

Çıkarılabilir bataryası sayesinde kullanıcıların yedek bataryalar yardımıyla daha uzun süreli video kaydı gerçekleştirebilecekleri yeni GoPro Hero 7 Black, 400 dolar fiyat etiketiyle ABD’de satışa sunuluyor.

GoPro Hero 7 Silver ve GoPro Hero 7 White daha uygun fiyatlı çözüm arayanlara hitap ediyor

GoPro Hero 7 serisinin diğer iki modeli Silver ve White ise daha uygun fiyatla yeni nesil aksiyon kamerası almak isteyen kullanıcıları hedefliyor. Her iki model de 10 MP çözünürlüklü lense sahipken GoPro Hero 7 Silver, 4K’da 30 fps video kaydı yapabiliyor ancak Hero 7 White modeli en fazla Full HD çözünürlüğünde videolar çekebiliyor.

Hem Hero 7 Silver hem de Hero 7 White modellerinde GoPro, görüntü sabitleme özelliğine yer veriyor ancak burada Hero 7 Black için geliştirilen özel Hypersmooth teknolojisi kullanılmıyor. Bu nedenle Hero 7 Silver ve Hero 7 White, neredeyse tamamen sarsıntısız görüntüler için harici stabilizere ihtiyaç duyuyor.

GoPro Hero 7 Silver ve Hero 7 White modellerinde yine üst modelden farklı olarak mikrofon girişine ya da çıkarılabilir bataryaya yer verilmiyor. Kullanıcıların bu modellere harici mikrofon bağlaması için ek aparat satın alması gerekiyor.

GoPro Hero 7 Silver modeli 300 dolar, Hero 7 White modeli ise 200 dolar fiyat etiketiyle ABD’de tüketicilerle buluşuyor. Aynı zamanda tüm Hero 7 serisi kameralar 10 metreye kadar suya karşı dayanıklılık sunuyor.

İlginizi çekebilir

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
39 okunma
Mobil
39 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı
İnsansız & Otonom Araçlar
48 okunma
İnsansız & Otonom Araçlar
48 okunma

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı

Cemil Eren Mutluay - 17 Ekim 2018

Daha önce ürettiği robotlar WildCat ve Spot ile dikkatleri üzerine çeken Boston Dynamics, uzun süredir üstünde çalıştığı Atlas’ın yeni videosunu…

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!
Genel
181 okunma
Genel
181 okunma

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Mert Yamak - 16 Ekim 2018

Huawei, Londra'da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20…