Google’ın ortaya çıkan yeni tableti ChromeOS ile çalışacak

8 Ekim 2018
437 Görüntülenme

Android işletim sisteminin akıllı tabletler pazarında istediği başarıyı uzun süredir yakalayamaması ve ciddi düşüş yaşaması, Google’ın artık yeni bir tablet atılımında bulunmayacağı iddialarını gündeme getiriyordu. MySmartPrice tarafından paylaşılan sızıntılara göre Google, Android tabletlerden vazgeçse de tablet pazarından vazgeçmiyor.

Google’ın ortaya çıkan ChromeOS işletim sistemli ilk tablet modeli Google Pixel Slate, hem kalem desteği hem de Google’ın özel tasarım klavyeli kılıfıyla Apple iPad Pro ve Microsoft Surface serisi tabletlere rakip olacak.

Teknik özelliklerine ilişkin bilgi bulunmuyor

Henüz teknik özelliklerine ilişkin bilgilerin paylaşılmadığı yeni Google Pixel Slate, ortaya çıkan görsellere göre tek bir USB Tip-C girişiyle birlikte geliyor.

Tüm kablolu bağlantılarını bu giriş üzerinden gerçekleştirecek olan Google Pixel Slate’ın klavyesi ise iPad Pro’dan aşina olduğumuz şekilde güç alışverişi yaparak mıknatıslı yapıyla tablete bağlanıyor. Böylelikle klavye, ekstra şarja ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor.

Google’ın yeni tableti Google Pixel Slate, Google Pixel 3 serisi akıllı telefonlarla birlikte Google’ın 9 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştireceği özel basın etkinliğiyle duyurulacak.

İlginizi çekebilir

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
39 okunma
Mobil
39 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı
İnsansız & Otonom Araçlar
47 okunma
İnsansız & Otonom Araçlar
47 okunma

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı

Cemil Eren Mutluay - 17 Ekim 2018

Daha önce ürettiği robotlar WildCat ve Spot ile dikkatleri üzerine çeken Boston Dynamics, uzun süredir üstünde çalıştığı Atlas’ın yeni videosunu…

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!
Genel
181 okunma
Genel
181 okunma

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Mert Yamak - 16 Ekim 2018

Huawei, Londra'da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20…