Google’ın ortaya çıkan yeni tableti ChromeOS ile çalışacak

8 Ekim 2018
545 Görüntülenme

Android işletim sisteminin akıllı tabletler pazarında istediği başarıyı uzun süredir yakalayamaması ve ciddi düşüş yaşaması, Google’ın artık yeni bir tablet atılımında bulunmayacağı iddialarını gündeme getiriyordu. MySmartPrice tarafından paylaşılan sızıntılara göre Google, Android tabletlerden vazgeçse de tablet pazarından vazgeçmiyor.

Google’ın ortaya çıkan ChromeOS işletim sistemli ilk tablet modeli Google Pixel Slate, hem kalem desteği hem de Google’ın özel tasarım klavyeli kılıfıyla Apple iPad Pro ve Microsoft Surface serisi tabletlere rakip olacak.

Teknik özelliklerine ilişkin bilgi bulunmuyor

Henüz teknik özelliklerine ilişkin bilgilerin paylaşılmadığı yeni Google Pixel Slate, ortaya çıkan görsellere göre tek bir USB Tip-C girişiyle birlikte geliyor.

Tüm kablolu bağlantılarını bu giriş üzerinden gerçekleştirecek olan Google Pixel Slate’ın klavyesi ise iPad Pro’dan aşina olduğumuz şekilde güç alışverişi yaparak mıknatıslı yapıyla tablete bağlanıyor. Böylelikle klavye, ekstra şarja ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor.

Google’ın yeni tableti Google Pixel Slate, Google Pixel 3 serisi akıllı telefonlarla birlikte Google’ın 9 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştireceği özel basın etkinliğiyle duyurulacak.

İlginizi çekebilir

Çin iPhone satışına yasak getirebilir
29 okunma
29 okunma

Çin iPhone satışına yasak getirebilir

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8,…

Robot konusunun cılkının çıktığı an
61 okunma
61 okunma

Robot konusunun cılkının çıktığı an

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Akınsoft, Konya'da insansı robotlar yapan bir firma. Servis yapan robotlar, akıllanan robotlar yaparak, bunları sattığını sıklıkla dile getirerek uzun zaman…

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj
40 okunma
40 okunma

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

TP-Link, yepyeni iki powerbank modelini satışa sunacağını duyurdu. Yeni powerbank’lardan ilki 6000mAh pil kapasitesine sahip olan TL-PBB6000, kredi kartı büyüklüğünde…

%d blogcu bunu beğendi: