Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google’ın ofisi dediğimizde akla Silikon Vadisi’ndeki dev kampüste yer alan binlerce bisiklet geliyor. Google çalışanları ve ziyaretçileri, kampüsün dilediği her noktasına ulaşmak için bu bisikletleri kullanabiliyor.

Öyle ki Google’ın The Internship filminde de önemli yere sahip olan bisikletlerin, uzun bir dönem boyunca Mountain View halkı tarafından kullanıldığı hatta birçok kişi tarafından ödünç alındığı biliniyordu. Bu durumun önüne geçmek isteyen Google, bisikletlere GPS sensörü yerleştirse de bisikletlerin “ödünç” alınmasının önüne geçememişti.

Şimdi ise The Wall Street Journal tarafından bildirilen detaylar, her hafta yüzlerce bisikleti kaybolan Google’ın bu sorunu çözmek için bir şifreleme yöntemine gideceğini gösteriyor. Google, bu sayede şifreleme yöntemini kullanarak bisikletlerin herkes tarfından alınmasını engellemek istiyor.

Google’ın bu yönteminin ne kadar başarılı olacağı bilinmez ancak her ay binlerce bisikletin kaybolması bile Google için maddi olarak birkaç çalışana bedel olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here