Google Stadia’nın çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Google, yeni bilgisayar oyunu platformu Stadia'nın Kasım ayından itibaren 14 ülkede hizmete gireceğini duyurdu. Get Packed ise Google Stadia’ya özel ilk oyun olacak ve 2020’de gelecek.

8 Haziran 2019
186 Görüntülenme

Bulut teknolojisiyle çalışacak olan sistem Kasım 2019’dan itibaren Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarında satışa çıkacak. Google, Stadia hizmete girdiğinde platformda en az 30 oyun olacağını söylüyor.

Bethesda, EA, Rockstar Games, Sega, Square Enix, Warner Bros ve Ubisoft, Google ile anlaşma sağlamış durumda. Activision Blizzard ve Fortnite’ın yapımcısı Epic Games ise Stadia ile henüz anlaşma sağlamadı.

Stadia ile oyuncular TV, bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlarından oyunlara erişim sağlayabiliyor. Stadia’da oyunlar buluttan yayınlayacak. Servis oyunları HDR ve  4K çözünürlükte sunabilecek.

YouTube’ta Assassin Creed Odyssey’i oynayan birini izlerken, “şimdi oyna” düğmesine tıklayarak, kendi oyununuza başlayabileceksiniz. Bulut tabanlı çalışan oyun servisinde, indirme, yükleme, güncelleme ve yama gibi işlemlere de gerek kalmayacak.

Stadia kontrolör, Google’ın veri merkezine Wi-Fi üzerinden doğrudan bir bağlantı kurabiliyor. Kontrolör üzerinde görüntü yakalama, kaydetme, 4K çözünürlükte oyun paylaşma, Google Asistan düğmesi ve dahili mikrofon yer alıyor.

Kasım ayında Stadia servisine erişmenin tek yolu ‘Başlangıç paketi’ni satın almak. Bu paketin bedeli 129 dolar olarak belirlendi. Aylık abonelik alan kullanıcılar, Stadia Pro’daki oyunlara erişim sağlayabilecek. Ancak tüm oyunlar aylık 9,99 dolarlık aboneliğe dahil değil. Yeni çıkan oyunlara erişim için ayrıca ödeme yapılması gerekecek. 2020’den itibaren Stadia kumandaları da ayrıca satışa çıkacak ve fiyatı 75 dolar olacak.

İlginizi çekebilir

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu
44 okunma
44 okunma

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Hesabınız çalındıysa Instagram biraz daha güvence sağlayabilir. Sosyal ağ, bir hesabı kurtarmayı kolaylaştıracak ve hırsızların ilk etapta hareketten kurtulmalarını zorlaştıran…

MIT nesneleri görerek hissedebilen robot kolu geliştirdi
43 okunma
43 okunma

MIT nesneleri görerek hissedebilen robot kolu geliştirdi

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Yeni AI, yalnızca nesneye bakarak bir nesneye dokunmanın nasıl hissedeceğini tahmin edebiliyor. Ayrıca, bir nesneye dokunarak oluşturduğu dokunsal verilerden görsel bir…

Almanlar yakında iPhone’larını sanal kimlik kartları olarak kullanabilir
45 okunma
45 okunma

Almanlar yakında iPhone’larını sanal kimlik kartları olarak kullanabilir

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Apple orijinal olarak NFC okuyucusunu iPhone'larda kilitledi. Böylece sadece temassız ödeme kartları için veri formatını destekledi. Bu da Apple Pay'in…

%d blogcu bunu beğendi: