Google Stadia’nın SSS sayfasındaki bilgilere göre Stadia başlangıçta çok az sayıda telefon tarafından desteklenecek.

Google Stadia’nın SSS sayfasındaki yeni güncellemeye göre Stadia, Kasım 2019’da çıktığında dört cihaz tarafından desteklenecek. Bunlar Google Pixel 3, Google Pixel 3XL, Google Pixel 3a ve Google Pixel 3a XL. Aynı zamanda Chrome OS çalıştıran bir tabletlere de destek sağlanacak.

iPhone da dahil farklı bir işletim sistemi kullanan cihazların hiçbiri ilk başta desteklenmeyecek. Google Stadia ile tüm ekranlarda ve internetin olduğu her yerde oyun oynayıp ekranlar arası geçiş yapabilecek olsanız da şimdilik Apple cihazlar için herhangi bir Stadia desteği yok.

Bunun dışında Stadia, SSS sayfasında sistemin dört karaktere kadar birlikte oynamayı desteklediğini belirtti. Ayrıca Google, satın alınan bir oyunun Stadia kataloğundan silindikten sonra kaldırılması durumunda oyunun sonsuza kadar sizde kalacağının garantisini de verdi.

Kasım ayında Stadia servisine erişmenin tek yolu ‘Başlangıç paketi’ni satın almak. Bu paketin bedeli 129 dolar olarak belirlendi. Aylık abonelik alan kullanıcılar, Stadia Pro’daki oyunlara erişim sağlayabilecek. Ancak tüm oyunlar aylık 9,99 dolarlık aboneliğe dahil değil. Yeni çıkan oyunlara erişim için ayrıca ödeme yapılması gerekecek. 2020’den itibaren Stadia kumandaları da ayrıca satışa çıkacak ve fiyatı 75 dolar olacak.

Paylaş