Google Play’de kullanıcıların kripto paralarını çalan bir uygulama keşfedildi

Araştırmacılar, Google Play’in başka bir kötü amaçlı uygulamaya ev sahipliği yaptığını ve bunun kullanıcıların kripto para birimini çalmak için tasarlandığını söyledi. Uygulama, kullanıcının cüzdan adresini kötü amaçlı kişiler tarafından kontrol edilen adreslerle değiştiriyor.

11 Şubat 2019
152 Görüntülenme

Kripto para birimi uygulaması olarak maskelenen MetaMask adlı kötü amaçlı yazılım, Android panosuna kopyalanan cüzdan adreslerini, saldırganlara ait olan biriyle değiştiriyor. Sonuç olarak, dijital paraları kendi seçtikleri bir cüzdanın içine aktarmak için uygulamayı kullanmayı amaçlayan kişiler, bunun yerine paraları saldırganlara ait cüzdana yatırıyor.

Eset, 1 Şubat’ta uygulamayı Google’a bildirdi. Daha sonra Google, uygulamayı Play Store’dan kaldırsa da Eset araştırmacılarından Lukas Stefanko, “Google ilk defa kripto para konusunda kötü amaçlı bir yazılımı gözden kaçırdı” dedi.

Clipper adlı kötü amaçlı yazılım ise 2017’den beri Windows kullanıcılarını hedef alıyor. Geçen yıl Satori olarak bilinen bir botnet, madencilik yapan bilgisayarlara benzer şekilde cüzdan adreslerini değiştiren kötü amaçlı yazılımlara bulaşacak şekilde güncellendi.

Eset’in kötü amaçlı yazılım olarak adlandırdığı Android / Clipper.C’nin temel amacı, Ethereum fonlarının kontrolünü ele geçirmek için gereken kimlik bilgilerini çalmak. Ayrıca, panoya kopyalanan Bitcoin ve Ethereum cüzdan adreslerini saldırganlara ait olanlarla değiştirdi.

İlginizi çekebilir

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
52 okunma
52 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
62 okunma
62 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz
68 okunma
68 okunma

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Huawei, geçtiğimiz yıl kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nden ahizeyi çerçeveden ayıran bir teknoloji için patent aldı.…

%d blogcu bunu beğendi: