Aylarca beklemeden ve geçici görünümlerden sonra, Play Store Material Theme yeniden artık Android’de resmi. Google, ayrıca önemli değişiklikleri ayrıntılı olarak açıkladı.

Materyal Teması’nın ve birkaç kullanıcıya dönük güncellemelerin en büyük amacı, “Çeşitli kullanıcı gruplarının uygulama keşfetmelerini ve erişilebilirliklerini geliştiren daha temiz, daha özel hissettiren bir Store yaratmak” olarak belirtildi.

Google dört önemli değişikliği vurguladı:

  • Taramayı daha hızlı ve kolay yapmak için mobil cihazlarda Play Store’un alt kısmına ve Chrome OS ve tabletlerde sol kısmına yeni bir navigasyon çubuğu ekledik.
  • Artık oyunlar ve uygulamalar için iki ayrı sekme var. Böylece kullanıcılarımıza en doğru sonucu verebiliyoruz.
  • Kullanıcılar, kendileri için doğru uygulamayı veya oyunu bulduklarında güncellenmiş Store listeleme düzeni, her sayfanın üst kısmında daha belirgin düğme ile birlikte daha detaylı uygulama bilgisi sunar. Bu da kullanıcıların önemli detayları görmelerini ve uygulamayı yüklemeleri için karar vermelerini kolaylaştırır.
  • Aynı zamanda tek şekilli yeni ikon sistemimizi de fark edeceksiniz. Bu sayede içerikler kullanıcı arayüzünde daha belirgin hâle geldi.

Belirtilen son gelişme, Google’ın yuvarlak köşeli kare şeklindeki uygulama ikonlarından bahsediyor. Google, tüm geliştiricilerden uygulamalarının ikonlarının şekillerini bu şekilde ayarlamalarını istiyor.

Paylaş